به گزارش صبح توس؛ عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در دیدار با  حسین کامران دیسفانی رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان‌رضوی اظهار داشت: اجرای نقشه تفکیک آپارتمان‌ها که از سال 1390 براساس امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی به اجرا در آمده است، خدمات مطلوبی را در تسریع نقشه‌های ساختمانی در راستای تکریم ارباب رجوع به همراه داشته است.

وی ادامه داد: سامانه تولید شده برای این موضوع از رفت وآمد متقاضیان کاسته که با همکاری مشترک بخش‌های انفورماتیک سازمان نظام مهندسی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در این نشست خواستار آموزش نقشه برداران و برگزاری سمینار تفکیک با موضوع کاداستر سه بعدی با همکاری سازمان نظام مهندسی شد و افزود: در حال حاضر 71 نفر نقشه‌بردار در 21 واحد این اداره کل فعالیت دارند که برنامه آموزش سامانه ثبت الکترونیکی درخواست تفکیک آپارتمان‌ها برای آنها انجام خواهد شد.

در این جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی گفت: همکاری موثری میان اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی و این سازمان در زمینه تهیه نقشه‌های تفکیک آپارتمان‌ها وجود دارد که با ارتقای سامانه نرم افزاری ثبت الکترونیکی نیاز متقاضیان را مرتفع خواهد نمود و امنیت فعالیت‌ها افزایش خواهد یافت.

کامران افزود: این سامانه باید به گونه‌ای اصلاح شود که مردم و سازنده مسکن از محل محیط کار و یا منزل خود بتوانند درخواست خود را برای تهیه نقشه ها اجرایی کنند.

در این جلسه اسدی؛ عضو کمیته راهبردی تفکیک نقشه‌های الکترونیکی کشور ضمن اعلام ضرورت اصلاح سامانه الکترونیکی موجود و ایجاد وحدت رویه کشوری در این زمینه گفت: پیرامون تهیه نقشه‌های تفکیکی، بحث کنترل، نظارت و امنیت سامانه را در مشهد و شهرستان‌های استان پیگیری می‌کنیم.

وی همچنین  بر ضرورت آموزش‌های همه جانبه نیروهای دخیل در این موضوع در هر دو ارگان تأکید کرد.

در این جلسه انواری؛ مدیرکل نقشه برداری شمال شرق و رئیس گروه نقشه‌برداری سازمان نظام مهندسی گفت: کمیته مشترک اجرایی برای رفع ابهامات و مسائل مرتبط با تهیه نقشه های تفکیکی بصورت مستمر فعالیت دارد که ابلاع مصوبات در زمان خود بر تسریع کارهای ارباب رجوع موثر است.

وی همچنین برای ارائه خدمات نقشه‌برداری و تولید نقشه‌های دیجیتال به اداره کل ثبت استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام امادگی کرد.

انتهای پیام/