محمد کاظم دبیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد در گفتگو با صبح توس؛ پیرامون مراسم مختلط شب گذشته در برج سلمان مشهد اظهار کرد: مجوز محتوایی برنامه به برج سلمان و شرکت مجری برای مراسم قرعه کشی داده شده که شامل برنامه های طنز، پلی بک و قرعه کشی بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه محتوای مجوز مراسم بر اساس مستندات ارائه شده بوده است افزود: متأسفانه تبلیغات بر پایه مجازی موجب حضور بیش از حد ظرفیت و گنجایش شده و پیش بینی لازم نشده است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: بر اساس مستندات فضا به سمتی ناخوشایند و مختلط در مراسم رفته است که با مؤسسه مجری و مدیران برج سلمان به دلیل پیش بینی نکردن تمهیدات و تدابیر لازم برخورد قانونی صورت می گیرد.

 

وی افزود: برنامه شب گذشته با کنسرت تفاوت داشته و در این مراسم 13 دقیقه اجرای خواننده بوده و سایر برنامه شامل قرعه کشی و سخنرانی بوده است.

 

دبیری تصریح کرد: مدیریت پروژه برج سلمان بایستی تدابیر لازم را اتخاذ می کرده و اصلا مجوز اجرای مختلط نداشته است.

 

وی با بیان اینکه مسئولان برج مردم در راهروهای برج سلمان کنترل و مدیریت نکرده اند افزود: این درحالیست که این مسئولان تعهداتی دارند که تمام موضوعات نظم، امنیت، بیمه و عدم تداخل زن و مرد و رعایت کامل خجاب اسلامی را شامل می شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: با هماهنگی دستگاه قضایی با مسئولان برج و مؤسسه مجری مشهدی برخورد می شود و اصلا با این نوع اجرای برنامه در شهر مشهد که منتسب به حضرت رضا(ع) است موافق نیستیم.

 

وی افزود: مجری و مؤسساتی که در خواست اجرای برنامه را دارند باید آموزش هایی را بگذرانند.

 

دبیر اظهار کرد: تبلیغات مجازی غیر استاندارد جمعیت را از پیش بینی مورد نظر فرار تر برده است و افراد دیگر که ربطی به برنامه فوق نداشته اند حضور پیدا کرده اند.

انتهای پیام/