به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان صبح امروز در مراسم 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی مکتبی، مردمی و کارآمد است، افزود: این نیرو مایه عزت و سربلندی ملت ایران است .
 وی تصریح  کرد: دشمنان بدانند ما یک کل بهم پیوسته ایم و برای عزت، آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
استاندار خراسان رضوی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس افزود: بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی، استقلال و آزادگی را برای ملت ما به ارمغان آورد و یادگارهای ماندگار بسیاری را از خود به جای گذاشت که از جمله آن ها روز ارتش است.
رشیدیان افزود: در زمانی که همه به دنبال انحلال ارتش بودند بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی با تیزبینی و هوشیاری، حفظ ارتش را یک ضرورت برای حفط تمامیت ارضی و مقابله با تهاجم دشمنان دانستند و این روز را تعیین نمودند.
رشیدیان عنوان کرد: ملت ما بر اساس آموزه های دینی و قرآنی از نیروهای مسلح خود حمایت و پشتیبانی می کند و به طور قطع توانمندی، اقتدار و استحکام آن ها امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان می آورد.
وی اظهار کرد: اگر قدرت بازدارندگی ارتش و نیروهای مسلح شکسته شود، دشمنان که امروز همه توان خود را برای ضربه زدن به نظام به کار بسته اند در صدد نابودی انقلاب اسلامی و از بین بردن محور مقاومت بر می آیند، از این رو حفظ و تداوم آمادگی نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی به عنوان محور مقاومت در منطقه ضرورتی اساسی و بسیار مهم است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تقویت نیروهای مسلح کشور به طور قطع تهدیدی برای هیچ کشوری نیست، تصریح کرد : اما این نیروی قدرتمند در مقابل تهدیدات خارجی مقتدرانه ایستاده و نمی گذارد خواب های آشفته دشمنان تعبیر شود.
وی ادامه داد : نیروهای مسلح ما امروز از نظر توان دفاعی در بهترین شرایط خود هستند و در حالی که دشمنان ما در کشورهای اطراف با ایجاد درگیری و جنگ در صدد کشاندن درگیری به داخل کشورمان هستند وجود نیروهای مسلح و ارتش قدرتمند آرامش بخش زندگی مردم ماست.
رشیدیان، پیام روز ارتش را اتحاد ملت و نیروهای مسلح تحت تدابیر و رهبری های فرمانده معظم کل قوا برای ایجاد امنیت و آرامش کشور دانست.
استاندار خراسان رضوی گفت: امروز ارتش قهرمان به پشتوانه تجارب دوران دفاع مقدس در حوزه تولیدات دفاعی و استفاده از ظرفیت دانشمندان علوم نظامی دارای ظرفیت مستشاری در منطقه است و متناسب با مقتضیات وتهدیدات واکنش های موثری و به موقعی بروز داده و به تناسب افزایش تهدیدات و تحولات؛ تجهیزات نظامی در داخل با اتکا به توانمندی های داخلی به قدرت نظامی روز و خودکفایی در این حوزه دست یافته است.
وی عنوان کرد: ما هر گز به دنبال جنگ افروزی نبوده ایم و با هیچ کشور غیر متخاصمی سر جنگ نداریم اما از هر گونه سلطه و سلطه پذیری بیزاریم و با همه توان در مقابل سلطه گری ها ایستاده و می ایستیم .
رشیدیان در ادامه این مراسم یاد امیران، افسران و درجه داران ارتش و نیروهای مسلح که در دوران دفاع مقدس رشادت ها و دلاوری ها کردند و در این راه جان خود را فدا نمودند تا این انقلاب و کشور امروز به اقتدار کنونی دست یابد؛ گرامی داشت.
در ابتدای این مراسم چتر بازان در محل رژه فرود آمدند و یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی استان شامل‌ پیاده نظام ویگان های خودرویی و سایر نیروهای مسلح ر‍ژه خود را آغاز کردند.
تیپ ها و یگان های لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع)، هوانیروز، پدافند هوایی، یگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج ، نیروی انتظامی با نظم و انضباط خاصی در این مراسم حضور داشتند.
29 فروردین، مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان نیروی زمینی ارتش است.
هم زمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، نیروهای ارتشی به ندای امام راحل لبیک گفتتند و در نتیجه هم صدا و همراه با امت در براندازی نهایی رژیم ستمشاهی به ستیز بی امان با دشمنان انقلاب برخاست، و به همین همین مناسبت روز 29 فروردین از سوی امام ( ره ) به نام روز ارتش نامگذاری شد.

انتهای پیام/