بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس ضمن محکوم کردن حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه اظهار داشت: حمله موشکی آمریکا و هم‌پیمانانش به سوریه در ادامه جنگ قدرتی است که در جهان بین روسیه و آمریکا و هم‌پیمانان غربی آن به وجود آمده است.

وی ادامه داد: با توجه به حرکاتی که روسیه در چند وقت اخیر در جهان انجام می دهد و تأثیرگذاری بیشتری نسبت به گذشته در منطقه دارد و پیشروی هایی که پوتین در خاورمیانه انجام می دهد به نظر می رسد سوریه محلی برای جنگ نیابتی بین روسیه و آمریکا شده است.

آمریکا و روسیه به دنبال اثبات ابرقدرتی خود در منطقه هستند

نماینده مردم خلیل‌آباد، کاشمر و بردسکن همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: جنگ بین آمریکا و روسیه از زمان های دور وجود داشته، مخصوصاً در زمان انتخابات اخیر آمریکا که مسئله‌ای عنوان شد که کارهای سایبری و فضای مجازی را روسیه برای به قدرت رسیدن ترامپ انجام داده است، برجسته تر گردیده است.

وی با بیان اینکه آمریکا و روسیه با این حرکات به دنبال اثبات ابرقدرتی خود در منطقه هستند که یک قسمتی از آن در سوریه و قسمتی دیگر در اوکراین اتفاق افتاده است، تصریح کرد: آمریکا به دنبال منافع خود است و هر کجا که بحث پول در میان باشد این کشور حضور دارد.

بنیادی با تأکید بر اینکه ترامپ از ابتدای به قدرت رسیدن خود در کاخ سفید، بر روی مباحث اقتصادی تمرکز دارد، اذعان کرد: برخی از کشورهای ساده لوح عربی تمام پشت و پناه خود را آمریکا قرار داده اند و به دنبال این هستند با پول برای خود قدرت خریداری کنند و آمریکا از این فرصت نهایت استفاده را نموده و همه هزینه های جنگی خود را از طریق کشورهایی نظیر عربستان، امارات و حتی در مواقعی از قطر تأمین می کند.

 

ایران به دنبال دفاع از مردم سوریه و کمک مستشاری است

وی با اشاره به اینکه ایران با هدف دفاع از مردم و کمک مستشاری وارد سوریه شده و نباید ناخودآگاه در این کشاکش قدرت وارد بازی روسیه و آمریکا شود، عنوان کرد: تمام تفکر غربی ها این است که ایران را مستقیم درگیر این جنگ قدرت کنند که الحمدالله ایران تا به امروز هدف خود را دنبال کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی همانند مجموعه حاکمیت و تمام جهان این حملات را که خارج از عرف و قوانین بین المللی بوده است محکوم کرد، افزود: همچنین بیانیه ای در این خصوص تهیه و توسط ۲۳۸ نفر از نمایندگان در محکومیت حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه امضا شده است.

وی با تأکید بر اینکه به نقطه ای رسیده ایم که باید بازنگری لازم در شورای امنیت سازمان ملل رخ دهد، بیان کرد: امروزه در سازمان ملل، کشورهای دارای حق وتو خودسرانه کار خود را پیش می برد در صورتی که این هم نوعی دیکتاتوری در ابعاد جهانی است و متأسفانه در چند سال گذشته اقدامات یک‌جانبه زیادی صورت گرفته است.

 

مردم جهان خواهان تک قطبی بودن جهان و قدرت نمایی یک کشور نیستند

بنیادی با اشاره به اینکه امیدواریم سایر کشورهای جهان این توانمندی را پیدا کنند که در برابر ابرقدرت ها تمکین ننمایند، تأکید کرد: مردم جهان به این باور رسیده اند که تنها یک کشور نمی تواند کدخدا باشد و هر تصمیمی که به نفع خودش هست را اتخاذ کند.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه مردم در اکثر کشورهای جهان به خصوص در خود آمریکا، انگلیس و فرانسه این حملات را محکوم کردند، اظهار کرد: اعتراض مردم جهان به حملات موشکی به سوریه نشان می دهد که مردم جهان خواهان تک قطبی بودن جهان و قدرت نمایی یک کشور نیستند.

نماینده مردم خلیل‌آباد در پایان با تأکید بر اینکه این حملات پیامدهای منفی زیادی در بُعد جهانی برای آمریکا دارد، خاطرنشان کرد: حمله موشکی به سوریه نشان می دهد که آمریکا کشور قابل اطمینانی نیست و خیلی از کشورهای غربی و برخی از کشورهای شرقی تنها به دنبال منافع خود و فروش تسلیحات بیشتر به دولت‌های غیر مردمی منطقه بوده و بدون در نظر گرفتن جان و مال مردم فقط به دنبال منافع اقتصادی خود هستند.

انتهای پیام/