به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی صبح امروز در جمع فرماندهان ارتش شمال شرق کشور به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در جریان انقلاب اسلامی خاطرات و یادبودهایی است که نقاط عطف انقلاب و عظمت رهبری امام بزرگوار و مدیریت داهیانه رهبر معظم انقلاب را به ما گوشزد و راهبردی را برای ما تداعی می کند.

وی افزود: جز قدرت امام(ره) هیچ قدرتی توان حفظ نظام را نداشت و هرگاه در قضیه انقلاب مشکلات مانند یک کلاف سر درگم میشد به امام(ره) رو می آوردیم چون وجود و عقل و مدیریت امام مانند معجزه بود.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: ۲۹ فروردین یک خاطره نیست بلکه یک جریان است که مانند آیینه ای شفاف عمق عظمت فکری امام(ره) را به ما نمایش می دهد.

وی افزود: توطئه ریشه ای دشمن در آن روز با تدبیر بزرگ امام(ره) ریشه کن شد، توطئه دشمن این بود که در انقلاب مردم و ارتش در مقابل هم قرار گیرد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: تسلط ۲۵ ساله آمریکا بر ارتش ایران سبب شد تا آنها با فرستادن حدود ۴۰۰۰۰ مستشار نظامی تلاش کنند نیروی نظامی تحت فرماندهی خود در منطقه ایجاد کنند.

وی افزود: امام(ره) این توطئه را تشخیص داد، ایشان در بیانیه های خود هیچ گاه ارتش را مورد عتاب قرار ندادند و قصه را مدیریت کردند.این مدیریت سبب نفوذ انقلاب در ارتش شد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب حرکات ارتش نشان داد روحی که در ارتش دمیده شده با آن بله قربانگو های برخی دست نشانده های ارتش به آمریکا و بیگانگان متفاوت است و این ارتش ارتش خالص آمریکایی که آنها گمان می کردند ساخته اند نیست لذا بعد انقلاب سعی در نابودی اصل ارتش داشتند و شعار انحلال ارتش را سر دادند.

وی افزود: این شعار توسط جربانهای چپی و بی دین و الحادی منافقین داده شد و توسط برخی نفوذی ها در نیروهای خودی دنباله اش گرفته شد اما امام(ره) در مقابل این قضیه و شعار به شدت مقابله کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آن روزی که امام(ره) روز ۲۹ فروردین را روز ارتش نام نهادند تصویر ارتش امروز در مخیله هیچ کس نبود که به عنوان توان نیرومند انقلاب همه قدرت های دنیا از آن هراس داشته باشند و باید توجه داشت اولین انقلاب عظیم در خود ارتش صورت گرفت و باید دید ارتش چه بود و به چه‌جایگاهی رسید.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) قوی ترین و نیرومندترین فرد مورد اعتماد خود که رهبر معظم انقلاب بودند را به نمایندگی خود در ارتش انتخاب کردند افزود: ارتش ما ارتش بصیر است و توجه کامل بر جریانات داخلی دارند، باید توجه داشت قدرت، توسعه و رشد مدیریت دفاعی ما در همه دولت ها که روی کار آمده در راستای رشد و تعالی بوده است.

انتهای پیام/