باقر معبودی نژاد در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به قیمت طلا و نوسانات آن در بازار کشور اظهار: با توجه به اینکه قیمت دلار هنوز به صورت متمرکز تثبیت نشده است، همچنین اعلام قیمت توسط بانک مرکزی با رقم 4200 تومان و از سوی دیگر قیمت موجود در بازار 5500 تومان است و در حال معامله است.

 

وی افزود: لذا نرخ طلا به تبع همین امر نوساناتی دارد که به عنوان مثال با افزایش قیمت انس جهانی طلا و هم افزایش دلار روز گذشته قیمت طلای 18 عیار از گرمی 170 هزار تومان نیز تغییر کرد و به نزدیک به 172 هزار تومان نیز رسید.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان مشهد با اشاره به نرخ طلا و نوسانات بازار، گفت: امروز به دلیل کاهش قیمت دلار نرخ طلا نیز کاهش پیدا کرد و نرخ طلای 18 عیار گرمی 170 هزار و 600 تومان است، سکه تمام بهار آزادی 1 میلیون و 850 هزار تومان، نیم سکه 895 هزار تومان و ربع سکه نیز 570 هزار تومان در حال حاضر خرید و فروش می شود.

 

وی ادامه داد: تا زمانی که دولت بتواند به بازار ارز دلار تزریق کند وقیمت ثابتی در بازار باشد، قیمت طلا نیز افزایش پیدا نخواهد کرد زیرا قیمت انس جهانی وابسته به دلار است.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان مشهد با اشاره به اینکه اگر نوسانی در برابری ریال با دلار باشد تاثیر مستقیم بر قیمت طلا دارد، بیان کرد: لذا در تعیین قیمت طلا نرخ بازار آزاد مطرح است و امروز که در بازار دلار با قیمت 5600 در حال عرضه است، طلا نیز با همان رقم مبادله می شود.

 

معبودی نژاد با اشاره به اینکه تلاطم در بازار طلا ادامه دارد تصریح کرد: امیدواریم که دولت بتواند سیاست های اقتصادی مناسبی را در جهت کنترل قیمت ارز اتخاذ کند تا مشکلات گرانی برای مردم ایجاد نشود.

 

انتهای پیام/