سید محمد مرندی کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: قضیه حمله شیمیایی سوریه که از سال های گذشته مطرح شده کذب بوده و مطالبی هم در ثابت کردن تناقض گویی های آمریکایی ها توسط خود غربی ها مطرح شده است.

وی افزود: غربی ها نیز در غوطه شرقی آزمایشگاه های تکفیری ها را مشاهده کردند ولی رسانه های غربی به آنها اعتنایی نداشتند.

پایه‌گذار موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا  گفت: دولت سوریه در غوطه شرقی و مناطق آلوده در حال پیشروی است و کار تکفیری ها را بکسره کرده بود و هیچ عامل شیمیایی رخ نداده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه غربی ها از ابتدا می دانستند که ارتش سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است افزود: این حرکت نوعی انتقام گیری بود چراکه غوطه شرقی منطقه ای بسیار حساس و با اهمیت  محسوب می شود.

مرندی تصریح کرد: هر نوع تضعیف دولت مرکزی سوریه موجب تقویت همه گروه های تکفیری دراین کشور است و آمریکایی ها نگران بودند که عکس العمل روسیه و ایران به حمله موشکی برای آنها دردسر ساز باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه پرتاب موشک آمریکایی بیشتر از خسارات وارده به سوریه بود افزود: مردم سوریه متوجه شدند آمریکایی ها ترسیده اند و لذا روحیه مردمی مقاومت نیز تقویت شد.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل موشک باران سوریه را تقویت محور مقاومت و دولت مرکزی سوریه دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی ها تحت عناوین مختلف به تکفیری ها کمک رسانی داشته و دارند.

انتهای پیام/