به گزارش صبح توس؛ ابوالحسن حقیقی عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره جابربن‌حیان قطب شهید فرومندی شهرستان سبزوار اظهار داشت: جشنواره جابربن‌حیان در مقطع آموزش ابتدایی یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی و پژوهشی دانش‌آموزان ابتدایی است که آنها در این جشنواره با طرح سؤال یا ایده به‌دنبال حل مشکلات جامعه می‌روند.

وی بابیان اینکه یا این طرح موضوع تحقیق و پژوهش به‌صورت نهادینه و روشمند در میان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تحقق می‌یابد، افزود: در سال گذشته، حدود 50 درصد دانش‌آموزان دوره ابتدایی خراسان رضوی در طرح جابربن‌حیان شرکت کرده بودند و امسال 57 درصد دانش آموزان حضور داشتند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه داد: دانش‌آموزان در قطب‌های این استان نمایشگاه‌های جابربن‌حیان را برپا کردند تا ایده و فعالیت پژوهشی خود را به نمایش بگذارند.

حقیقی بیان کرد: دانش‌آموزان خراسان رضوی در سال گذشته به ایده‌های زیست‌محیطی، کمبود آب و پسماند زائران پرداخته بودند.

وی تصریح کرد: حدود 500 اثر دانش آموزان به مرحله قطب‌های آموزشی خراسان رضوی ارسال‌شده که پس از داوری 250 اثر به مرحله استانی راه می‌یابد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با اشاره به حمایت‌های این  اداره کل از آثار یافته دانش‌آموزان به مرحله کشوری، یادآور شد: دانش‌آموزان منتخب با نهادهای علمی و پژوهشی ارتباط برقرار می‌کنند تا ایده‌های خود را به محصول تبدیل کنند و در سال گذشته نیز از مجموع هشت طرح منتخب کشوری دو طرح مربوط به خراسان رضوی بوده است.

در ادامه این مراسم، حسن محرابی، مدیر آموزش‌وپرورش سبزوار نیز گفت: 7 هزار و 770 دانش‌آموزان این شهرستان در جشنواره جابربن‌حیان شرکت کردند که حدود 125 طرح منتخب قطب شهید فرومندی در این نمایشگاه وجود دارد.

انتهای پیام/