ابوالفضل فتوحی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال، اظهار داشت: انتخاب شعار سال 1397 به نام حمایت از کالای ایرانی در ادامه نامگذاری سال ها با مضامین و توجه به مباحث اقتصادی است.
وی با بیان اینکه بیش از 10 سال است که رهبری معظم انقلاب شعار سال را با رویکرد اقتصادی نامگذاری می کنند، خاطرنشان کرد: سال ها که مسئله اصلی کشور حل مسائل اقتصادی و معیشتی است و باید تلاش دولت و مردم برطرف ساختن معضلاتی باشد که در بخش اقتصادی آشکار شده است.
فرمانده سپاه خلیل آباد با تاکید بر اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری ما باید نسبت به مصرف جنس داخلی و اقتصاد ملی مان تعصب داشته باشیم و مصرف جنس خارجی یکی از عیوب مهم ماست، تصریح کرد: خیلی از کشورها با هدف حمایت از صنایع داخلی خودشان، تعرفه کالاهای وارداتی را افزایش می دهند.
وی با اشاره به اینکه حمایت از کالای داخلی امری حیثیتی و راهبردی برای کشورهای پیشرفته محسوب می شود، اذعان کرد: اگر در تولید کالای داخلی خلاقیت و ابتکار، دقت و استحکام باشد و تولیدات با فرهنگ داخلی ارتباط داشته باشد اکثر ایرانی ها به خرید کالای داخلی رغبت پیدا می کنند ولی متاسفانه این موارد در جامعه ما از جایگاه ضعیفی برخوردار است.
فتوحی افزایش تولید باکیفیت را از دیگر راه های حمایت از کالای ایرانی دانست و عنوان کرد: اجناس بی کیفیت چینی به وفور بازار ایران را از آن خود دارند و در مغازه ها و منازل و اداره ها نفوذ داشته اند و حداقل نتیجه افزایش تولید می تواند افزایش سرمایه و بالابردن سطح کیفیت در پی داشته باشد.
وی در پایان ضمن تاکید بر حمایت کالاهای داخلی خاطرنشان کرد: برای حمایت از کالای ایرانی یک عزم ملی و یک غیرت ایرانی می خواهد.
انتهای پیام/