علی اکبر قائنی پور در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به وضعیت آب و هوای خراسان رضوی در هفته جاری اظهار کرد: آب و هوای امروز مشهد بارانی و با کاهش دما همراه خواهد بود و انتظار می رود با بررسی های اداره هواشناسی این سامانه وسیع تر و دارای بارش بیش تری شود.

 

وی افزود: همچنین در هفته جاری  شاهد بارش برف و باران در نواحی استان خصوصا نواحی شمالی و سردسیر استان خواهیم بود و در نواحی گرمسیر تر یعنی نواحی جنوب و جنوب غربی استان بارش های رگباری و پراکنده را خواهیم داشت.

 

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان خراسان رضوی با بیان اینکه احتمال آبگرفتگی معابر در سطح معابر شهری استان خراسان رضوی خصوصا مشهد مقدس را خواهیم داشت، گفت: مردم عبور و مرور را در عصر امروز کاهش داده تا دچار مشکلات ناشی از آب گرفتگی سطح معابر شهری در سطح استان نشوند.

 

وی ادامه داد: همچنین وزش باد در نوار شرقی استان نسبتا شدید خواهد بود، امشب نیز کاهش دما در سطح استان را خواهیم داشت و در نواحی سردسیر استان این کاهش دما به کمتر از صفر درجه خواهد رسید و تا سه روز آینده در ارتفاعات استان ایجاد مه که باعث کاهش دید خواهد شد را داریم.

 

قائنی پور تصریح کرد: بارش های پراکنده تا عصر چهارشنبه به صورت مداوم در استان ادامه دارد و رفته رفته در روز پنجشنبه وضعیت جوی استان وضعیت پایداری خواهد بود.

 

انتهای پیام/