سعید سلطان محمدی، دبیر انجمن اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ پیرامون افزایش قیمت گوشت مرغ اظهار کرد: با مقایسه ای که در مورد قیمت نهاده های دامی انجام داده ایم، حدود 30 درصد افزایش قیمت در بخش ذرت و سویا صورت گرفته است.

وی افزود: 80 درصد هزینه های تمام شده مرغداری ها مربوط به خوراک آن ها می شود که عمدتا نیز وارداتی هستند.

دبیر انجمن اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی گفت: قیمت خوراک مرغ با افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کرده است و لذا ذرت کیلویی 800 تومان امروز به قیمت 1250 تومان و سویای 1800 تومانی 2500 تومان برای تولید کننده محاسبه می شود.

وی افزود: بر همین اساس قدرت خرید مردم پایین آمده است و لذا با همه این موارد گوشت مرغ بالای 10 هزار تومان تولید می شود.

سلطان محمدی تصریح کرد: در حال حاضر مرغدار با وجود افزایش قیمت صورت گرفته در حال ضرر و زیان است.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ بر اساس افزایش قیمت نهاده های دامی افزایش نداشته است افزود: امروز قیمت مرغ زنده 5250 تومان و گوشت مرغ 7500 تومان است که هنوز به قیمت واقعی نرسیده است.

دبیر انجمن اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی گفت: مشکل حادی که پیش آمده برای مرغداران تأمین نهاده ها برای تولید کنندگان مرغ است که به همین دلیل 30 درصد واحدهای تولیدی استان تعطیل شده است و توانایی تأمین مالی تولید را ندارند.

وی افزود: دغدغه داریم که با ادامه این شرایط تأمین گوشت مردم به مشکل می خورد و حمایتی از تولیدکنندگان نمی شود.

سلطان محمدی با اشاره به عدم توزیع خوراک مرغ گفت: با پیشروی این شرایط سخت برای تولیدکننده و عدم توانایی تأمین نقدینگی گوشت مرغ به 10 هزار تومان نیز خواهد رسید.

وی افزود: باتوجه به اینکه مرغ کالایی اساسی در سبد غذایی مردم محسوب می شود حمایت دولت نیز در این شرایط از تولیدکنندگان ضروری است.

انتهای پیام/