به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تکمیل 71 مورد از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان که از سال قبل اجرایی شده است خبر داد.

وی در این زمینه افزود: در مجموع 191 پروژه مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان تعریف شد که از این تعداد 37 درصد آن به انجام و بهره‌برداری رسیده است و مابقی در دست اجراست.

رسولیان بیان کرد: از پروژه‌های باقیمانده 36 مورد بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 21 پروژه هم بین 60 تا 80 درصد به انجام رسیده است.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی بیان کرد: 16 مورد از این پروژه‌ها هم بین 40 تا 60 درصد و 21 پروژه هم 20 تا 40 درصد دارند و پیشرفت فیزیکی 26 مورد هم کمتر از 20 درصد است.

رسولیان تصریح کرد: برنامه‌ریزی و تلاش بر این است که عمده این طرح‌ها و پروژه‌ها در سال حمایت از کالای ایرانی تکمیل شده و به انجام برسد.

وی با بیان اینکه این طرح‌های عملیاتی و اجرایی در توسعه استان نقش و سهم به سزایی دارند، گفت: از جمله آن‌ها پروژه‌های معدنی، فولاد، سیمان، کشت گلخانه‌ای، توسعه آبیاری نوین و مانند آن است، آثار خوبی بر بخش‌های مربوطه دارند.

انتهای پیام/