حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: بعد از شکست گروهک‌های تروریستی در سوریه سناریوی حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه یک سناریوی از پیش طراحی‌شده بود.

 

وی با اشاره به عوامل عربستان و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این سناریو افزود: رژیم صهیونیستی اطلاعات مربوط به مراکز حساس سوریه را در اختیار آمریکا، انگلیس و فرانسه قرار داد.

 

کارشناس مسائل جهان عرب گفت: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در سفر اخیر خود به آمریکا، انگلیس و فرانسه با پرداخت ده‌ها میلیارد دلار رشوه آنها را تشویق کرد که حمله علیه سوریه داشته باشند.

 

وی افزود: این حمله موشکی به سوریه که تعدادی از آنها توسط پدافند هوایی سوریه ساقط شد هیچ دستاورد نظامی برای آمریکا نداشته است.

 

هانی‌زاده با بیان اینکه سیاست آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان و اسرائیل در سوریه با شکست مواجه شده تصریح کرد: محور مقاومت با توجه به پاک‌سازی غوطه شرقی از وجود گروهک‌های تروریستی یک پیروزی درخشان دیگر را رقم زدند.

 

وی افزود: کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه انواع سلاح‌های کشتار جمعی و سلاح‌های پیشرفته را در اختیار عربستان قرار داده‌اند.

 

هانی زاده خاطرنشان کرد: انسان ها برای آمریکا و غرب اهمیت نداشته و هدف منافع و اهداف آنها بالاتر از مسئله حقوق بشر و انسان است.

انتهای پیام/