به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مجمع سلامت استان خراسان‌رضوی اظهار داشت: در قرآن آیه‌ای داریم که ارزشمندترین زندگی‌ها را زندگی اهل ایمان و عمل صالح می‌داند، عمل صالح تنها انجام کار خوب نیست، کار خوب ویژه‌ای است که آمیخته با ایمان و همراه باورمندی خدا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی ادامه داد: کار خوب، اگر پشتوانه خداباوری نداشت انگیزه مادی دارد چون در برابرش منفعت مادی و اجتماعی یا سیاسی برای افراد منظور است؛ کار خوب همراه با ایمان برای رضای خدا است، امروز در تمام دنیا تشکیلات خیریه سلامت وجود دارد اما چون پشتوانه ایمان را ندارد موقت و‌ محدود است چون برای رضای خدا نیست و منفعت مادی دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امتیاز شما پشتوانه ایمان و خداباوری است، شعار سازمان بهداشت جهانی در شکل عام و کلی‌اش به شکلی که در اینجا اجرا می‌شود در هیچ جای دنیا اجرا نمی‌شود زیرا تضمین این تامین سلامت در اینجا ایمان به خدا و خداباوری است و این امتیاز شما است.

وی گفت: نباید جریان سلامت و جان مردم ملعبه بینش‌ها و جریانات خاص شود چون جریان سلامت با سایر بافت‌های اجتماعی قابل مدیریت و اجرا نیست. سلامت گره خورده با تخصص طب است و جز این با هیچ چیزی تامین نمی‌شود.

انتهای پیام/