مجید طاهرپور در گفت و گو با خبرنگار صبح توس با بیان اینکه طی سال های اخیر به دلیل خشکسالی های متوالی، کاهش مراتع و خشک شدن منابع آبی و جمعیت دام سبک کاهش یافته است، اظهار داشت: طرح افزایش بهره وری و توسعه دام سبک با هدف تامین گوشت قرمز و افزایش بهره وری در شهرستان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 90 واحد دامداری با 16 هزار راس دام تحت پوشش طرح قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های فلاشینگ، تغذیه تکمیلی دو ماه آخر آبستنی، تغذیه تکمیلی بره های شیری، عملیات مدیریت سه بار زایش در دو سال و آمیخته گری تجاری از مهمترین اولویت های این طرح است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد یکی از برنامه های اصلی جهاد کشاورزی در سال جاری را طرح توسعه دام سبک دانست و تصریح کرد: آموزش دامداران از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا تاکنون 30 کلاس آموزشی برای 600 دامدار پیشرو شهرستان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد دارای 145 هزار واحد دامی با 90 هزار راس دام سبک است، اذعان کرد: سالانه 900 تن گوشت قرمز در شهرستان تولید می شود که 1/3 درصد تولید استان را شامل می شود.

طاهرپور در پایان سرانه تولید گوشت قرمز در شهرستان خلیل آباد را به ازای هر نفر سالانه 16 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: در شهرستان 160 واحد پرورش گوسفند به ظرفیت 41 هزار راس دام سبک صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی فعال است.

انتهای پیام/