به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از معاونین اظهار داشت: امیدوارم شما و همکارانتان در انجام خدماتتان موفق باشید چون کارشما در اینجا خادمی امام هشتم(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: بنده بحث تحول سلامت را در چند خطبه مطرح و ‌از آن تقدیر کردم، گرفتاری‌های درمانی مشهد  از همه گرفتاری‌های ما در قسمت‌های دیگر بیشتر است. باید دولت در بحث درمان زائرین فکر اساسی بکند چون هیچ پاسخ و خدمات درستی به این عزیزان داده نمی‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مشکلات برای ما با وضع خاص آن ملموس است، به ویژه در بحث حاشیه شهر، مشکل ما مشکل بیمارستان است. این حرکت جهادی دانشجویان شما در حاشیه شهر بسیار خوب و‌ مفید است اما کافی نیست. در حاشیه شهر به گفته خود شما عزیزان سه بیمارستان لازم است اما هنوز محقق نشده است.

وی ادامه داد: مسئله سلامت، مسئله تخصص است و باید توسط متخصص بررسی شود چون اگر اینگونه نباشد تولید مرض و بیماری می‌کند، در برخی درمانگاه‌های خیریه از افرادی استفاده می‌شود که حتی به اولویت های پزشکی را وارد نیستند، مدرک پزشکی هم ندارند و بخاطر تجربه از آنها استفاده شده است.

آیت الله علم الهدی گفت: بیمارستان نباید خارج از احاطه دانشگاه ساخته و مدیریت شود، امکانات درمانی و مدیریت آن اولویت اول در یک بیمارستان و درمانگاه است.

انتهای پیام/