مجتبی رحماندوست در گفتگو با صبح توس؛ در خصوص تظاهرات ضد صهیونیستی اخیر مردم فلسطین، اظهار داشت: آگاهی‌هایی که جبهه مردمی فلسطین در سال‌های اخیر کسب کرده است، تجربیات انتفاضه‌های اول، دوم و سوم، دیدن خیانت‌های سران عرب و از همه مهم‌تر، اعلام انتقال سفارت آمریکا به قدس، موجب تقویت جبهه مردمی و راهپیمایی‌های ضد صهیونیستی فلسطینیان شده است.

جریان مقابله با صهیونیسم در فلسطین قدرتمند شده است

رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس ادامه داد: حماس نیز حماس قدیم نیست و تجربیات ارزشمندی پیدا کرده است. ازنظر سازمان‌دهی مردمی، تجربه پیدا کرده است لذا این عوامل باعث می‌شود که بگوییم جریان مقابله با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در فلسطین قدرتمند شده است.

ورود سعودی‌ها به مسئله فلسطین یک ورود مخفیانه و آهسته نیست

 وی افزود: همزمان باقوت گرفتن جریان مقاومت در فلسطین، جبهه مخالف نیز قدرت یافته است. ازجمله عواملی که باعث شکست فلسطینیان و تظاهرات آن‌ها می‌شود وارد عرصه شدن عربستان سعودی است که خودش را رهبر جهان عرب می‌داند.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: سعودی‌ها ورودشان به مسئله فلسطین یک ورود مخفیانه و آهسته نیست. آن‌ها اعلام کردند که اسرائیلی‌ها حق اسکان در فلسطین را دارند و ایران دشمن مشترک آن‌ها و اسرائیل است. آن‌ها طوری به میدان آمده‌اند که نشان می‌دهد باقوت و قدرت پای‌کار هستند.

تجربه ۷۰ ساله آمریکا، انگلیس و فرانسه در فریب حرکت‌های مقاومت

رحماندوست بیان کرد: از سوی دیگر تجربه ۷۰ ساله آمریکا، انگلیس و فرانسه در شکست دادن حرکت‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا افزوده شده است. روش‌های مختلفی همچون برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی، صدور قطعنامه‌های شورای امنیت و بیانیه‌های مجامع بین‌المللی وعده‌ووعید دادن و غیره . آن‌ها تجربه‌های جدیدی آموخته‌اند و روش‌های جدیدی برای اینکه این نوع حرکت‌ها را سرکوب کنند و یا اگر سرکوب نمی‌کنند، بفریبند و مردم را از میدان حضور در عرصه مقاومت منصرف کنند، آموخته‌اند.

دبیر کل سابق جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: یک روز ممکن است اعلام کنند که آمریکا، فرانسه و انگلیس در شورای امنیت، چند کشور نیمه رادیکال را هم با خودشان همراه کرده‌اند و بیانیه‌ای صادر کرده‌اند که امید را در دل فلسطینیان زنده کنند.

قدرت فریبندگی آمریکا و اسرائیل در تخلیه میدان مقاومت

وی تصریح کرد: قدرت فریبندگی، خدعه و نیرنگ آمریکا و اسرائیل بیشتر شده است که موجب تقویت زمینه از میدان به درکردن و تخلیه میدان مقاومت از طرف فلسطینیان می‌شود.

یوم‌النکبه؛ نقطه اوج تقابل جبهه مقاومت و صهیونیست‌ها

وی ادامه داد: بنابراین می‌توان گفت که جنگ، جنگ درست‌ودرمان و قوی است. یک تفاوتی که این اعتراضات با تظاهرات قبلی دارد، پیش رو بودن جریان ۲۴ اردیبهشت و یا همان یوم‌النکبه است که قرار است آمریکا سفارت‌خانه خود را در بیت‌المقدس افتتاح کند.

رحماندوست گفت: آمریکایی‌ها نیز اعلام کرده‌اند که، نقطه اوج حرکت ضد مقاومتی خودشان را در ۲۴ اردیبهشت با انتقال سفارت به بیت‌المقدس انجام می‌دهند و از سمت دیگر کشورهای عربی، مشخصاً فلسطینی‌ها و مقاومتی‌ها می‌خواهند کاری کنند که مانع اجرای این طرح شوند.

فلسطینی‌ها فریب نخورند و از شهید دادن نترسند/ ایران حمایت خودش را قاطعانه اعلام کند

وی افزود: اگر فلسطینی‌ها فریب نخورند و تا یک ماه آینده در میدان، پای‌کار بمانند؛ از شهید دادن نترسند و کشورهای مثل ایران، حمایت‌های خودشان را در سطح جهان از حرکت مقاومت فلسطین، قاطعانه اعلام کنند، به‌احتمال بیش از ۹۰ درصد برد با مقاومت و فلسطینی‌ها است.

آمریکا نمی‌تواند سفارتش را به قدس منتقل کند

وی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس را نخواهند داد، گفت: اگر حضور مردمی شکست بخورد، شکست فلسطینی‌ها قطعی است و اینکه آمریکا موفق شود سفارتش را به قدس منتقل کند محتمل است.

 رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس در پایان عنوان کرد: به نظر من احتمال اینکه ترامپ موفق شود و سفارتش را به قدس اشغالی منتقل کند، بسیار ضعیف است.

انتهای پیام/