حجت الاسلام محمد کهوند کارشناس مطرح فضای مجازی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: آسیب‌های زیادی به شبکه اجتماعی تلگرام وارد است که این آسیب‌های عدیده، مردم را امروز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

وی افزود: بررسی و رفع خیلی از آسیب‌های این شبکه اجتماعی در اولویت قرار دارد و باید دست‌های دشمن را از فضای مجازی قطع کنیم.

 

کارشناس مسائل فضای مجازی ضمن اشاره به آسیب‌های مشهود فضای مجازی خارجی گفت: اما بایستی موضوع اجرایی نشدن شبکه ملی اطلاعات مورد پیگیری قرار گیرد.

 

وی افزود: بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین اتفاق در فضای مجازی این است که همه باید روی شبکه ملی اطلاعات کارکنیم، لذا این اقدام برای انقلاب در فضا مجازی دارای اهمیت است که قطعاً زیرمجموعه این اتفاق موضوعاتی ازجمله آپارات نیز اصلاح می‌شود.

 

حجت‌الاسلام کهوند ضمن تأکید بر بررسی این موضوع که چرا شبکه خارجی باید برای مردم ارائه شود و مورد اقبال قرار گیرند تصریح کرد: برخی از این شبکه های مجازی فاسد است و مستنداتی وجود دارد که امثال این شبکه در حال انتشار فساد هستند.

 

این کارشناس مسائل فضای مجازی ضمن تأکید بر اهمیت تشکیل و اجرای شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: اما متأسفانه این امر متولی فرهنگی ندارد و متولی اجرایی اجرا نمی‌کند.

 

وی افزود: در صورت اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات می‌توانیم پیوست فرهنگی را اعمال کنیم و جایگزین‌های برای شبکه‌های خارجی فعال کنیم و قطعاً در صورت اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات ده‌ها مورد از این شبکه‌ها به‌صورت سالم ایجاد می‌شود.

 

حجت‌الاسلام کهوند بابیان اینکه تحقق این امر نیاز به مطالبه از دولت دارد گفت: این امر نیاز به مطالبه از دولت دارد و در مورد شبکه ملی اطلاعات به‌غیراز جانب رهبری هیچ پیگیری صورت نگرفته است و اصلاً دولت برای راه‌اندازی انگیزه ندارد.

 

این کارشناس مسائل فضای مجازی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از تبعات این عدم اقدام آسیب‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی است، دستگاه‌های متولی این مهم را در دستور کار قرار دهند و ضرورت آن را برای مردم تبیین کنند

 

وی ضمن اشاره به اهمیت شورای عالی فضای مجازی نسبت به پاسخگویی و تصمیم‌گیری دراین‌باره افزود: خرداد 96 رهبر معظم انقلاب فرمودند مهم‌ترین چیز در فضای مجازی راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات است، اما این مهم  اقدامی در موردش نشده است.

انتهای پیام/