غلامرضا میری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: در راستای ارتقای سلامت و برنامه های نورورزی، طرح مدیریت مهندسی بهداشت سلامت نوروزی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از 25 اسفند پارسال تا 15 فروردین امسال برگزار و بیش از 1700 مورد بازرسی از مراکز توزیع مواد غذایی، رستورانهای بین راهی و مراکز تفریحی انجام گرفت که در نهایت منجر به کشف و ضبط 20 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته شد و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در مدت یاد شده و در حوزه درمان بیش از 13 هزار و 940 نفر در بیمارستانهای تحت پوشش در تربت حیدریه و مه ولات پذیرش شدند که از این تعداد 481 نفر عمل جراحی انجام گرفته که 292 مورد آن عمل جراحی اورژانسی بوده است.

میری اضافه کرد: در نوروز امسال 184 تولد در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه به انجام رسیده که 99 نوزاد پسر و 85 نوزاد دختر به جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز افزوده شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: در موضوع ماموریت های اورژانس 115، 639 ماموریت شهری و 385 ماموریت جاده ای انجام گرفته که از این تعداد 655 مورد اعزام به بیمارستانها و مابقی در صحنه درمان و همچنین  21 نفر نیز فوت شدند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به حدود نیم میلیون نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی ارائه می کند.

انتهای پیام/