جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: در شرایط فعلی مسائلی همچون ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات ملی، موضوع اصلی و راهبردی و همچنین نیاز اورژانسی کشور محسوب می شود.

وی ضمن انتقاد از افزایش روز افزون درصد بیکاری در جامعه ادامه داد: بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده و یا بصورت نیمه تعطیل فعالیت می کنند و در سطح شهری همچون مشهد شاهد گلایه شدید کارگران و مدیران واحدهای تولیدی هستیم که خود نمایانگر وضعیت اقتصادی نامناسب کشور و رکود در بخش تولید ملی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ضروری ترین نیاز مردم بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت است، تصریح کرد: بیش از ده سال است که شعارهای اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در آغاز هر سال رنگ و بوی اقتصادی داشته و بررسی سال های اخیر نشان می دهد که از گردنه سخت و دشوار بحران های اقتصاد عبور کرده ایم.

وی با اشاره به ضرورت توجه مسئولین به پتانسیل های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: بیش از پنج سال از وقت مسئولین و مردم صرف تجربه برجام شد که اگر این تجربه نبود قطعا فرد یا افرادی بودند که مدعی شوند کلید حل مشکلات در خارج از کشور است اما باید بپذیریم که ملت بزرگ ایران، ملتی بابصیرت بوده و یقین دارند که دشمن قابل اعتماد نیست.

مجلس و دولت اراده‌ای برای مبارزه با قاچاق و منع وارادات بی‌رویه ندارند

کریمی قدوسی با انتقاد از عدم جدیت مجلس شورای اسلامی در مبارزه با قاچاق کالا و واردات بی رویه که صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور زده است، بیان داشت: نگرانی عمده بنده در حوزه مدیران ارشد کشور پیرامون مبارزه با قاچاق کالا و واردات بی رویه است، زیرا اراده ای جدی برای مقابله با این دو مساله در مجلس شورای اسلامی چه در سطح هئیت رئیسه و چه در سطح عموم نمایندگان مشاهده نشده و این در حالیست که حقیقتا مجلس می تواند بهترین، قویترین و کارآمدترین قوانین را وضع و تصویب کند.

وی ادامه داد: باتوجه به عملکرد نه چندان خوب این نهاد، نمره بسیار پایینی به مجلس شورای اسلامی می دهم، همچنین در دولت به ویژه در نهاد ریاست جمهوری و برخی از وزارت خانه ها اراده ای قوی، انقلابی و متعصبانه برای برخورد با پدیده قاچاق کالا و واردات بی رویه کالا در راستای حمایت از کالای ایرانی دیده نمی شود و این در حالیست که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها و به  صراحت عنوان کرده اند که نباید کالا یا کالاهایی که مشابه باکیفیت داخلی دارد وارد کشور شود و این فرمایشات در جایگاه حکم ولی فقیه بوده و مسئولین می بایست بیش از پیش به آن توجه و عملیاتی کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقش مردم و رسانه ها در مطالبه گری از مسئولین در حوزه حمایت از تولیدات ملی بیان داشت: در طول چهار دهه گذشته هرگاه اتفاق خاص و بزرگی برای انقلاب رخ داده، پای مردم در میان بوده و در مساله حمایت از کالای ایرانی نقش مردم همچون گذشته بسیار پررنگ بوده و تمام تشکل های مذهبی، اجتماعی و ... با محوریت رسانه های ملی و ارزشی می بایست نسبت به حمایت از کالای ایرانی اقدامات عملی و انقلابی داشته باشند.

وی با بیان اینکه زمان کافی، اختیارات قانونی، بیت المال، روابط سیاسی و ... بطور کامل طی دهه های اخیر در اختیار مسئولین بوده و می بایست مورد مواخذه و مطالبه قرار گیرند و در برابر ملت بزرگ ایران پاسخگو باشند، خاطر نشان کرد: بعنوان مثال باید از دولت پرسید و مطالبه کرد که چرا روابط اقتصادی کشورمان با عراق بسیار کمرنگ تر از سایر کشورهاست، این در حالیست که جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت و مبارزه با تروریسم حمایت های بسیار زیادی از دولت و ملت عراق داشته و به همین دلایل معتقد هستم دولت می بایست با کمرنگ کردن حاشیه سازی ها بیشتر به متن و مسائل اقتصادی توجه کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای حل مشکلات اقتصادی در سال جاری گفت: در پیشگاه خدا سوگند یاد می کنم که در مساله معیشت مردم و حمایت از تولید ملی هیچگونه نگاه سیاسی و جناحی ندارم و با تمام توان در خدمت دولت منتخب مردم به شرط حرکت در مسیر رهبری هستم و معتقدم دولت می بایست تمام مسائل به ویژه در موضوعات اقتصادی با مردم صادق باشد و اگر در حل برخی از مشکلات دچار چالش شد به صراحت و صداقت دلایل آن را با مردم در میان بگذارد.

انتهای پیام/