به گزارش صبح توس؛ حسین محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص مسابقات آسیایی کوراش، اظهار کرد: مسابقات کوراش قهرمانی آسیا روز گذشته شنبه 4 فروردین ماه به میزبانی شهر پونای هندوستان به پایان رسید و تیم ملی مردان و زنان کشورمان که با هدایت سرمربیان مشهدی خود خسرو دلیر و مهری مهرپور در این رقابت‌ها حضور داشتند با کسب 3نشان طلا، 3نقره و 2برنز پس از ازبکستان و بالاتر از میزبان به مقام نایب قهرمانی دست یافتند.

رئیس هیأت جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم و ارزنده ملی‌پوشان خراسان رضوی در کسب این عنوان ارزشمند توسط تیم ملی کوراش کشور، اضافه کرد: جعفر پهلوانی ملی پوش ارزنده کوراش استان با درخشش در این رقابت‌ها به مدال طلای سنگین‌وزن این رقابت‌ها دست یافت.

وی بیان کرد: امید تیزتک و قاسم احدی دیگر کوراش کاران ارزنده استان نیز به ترتیب در اوزان۸۱ و ۹۰ کیلوگرم این مسابقات به مدال نقره رسیدند.

محمودی یادآور شد: جعفر فیروز آبادی در وزن منهای 66 کیلوگرم، فاطمه شبانی در وزن منهای 52کیلوگرم، دیگر نمایندگان ملی پوش خراسان رضوی در این رقابت‌ها بودند که از رسیدن به مدال بازماندند.

رئیس هیأت جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی همچنین از کسب مدال برنز توسط جودوکار نوجوان استان در رقابت‌های بین المللی آلمان خبرداد و افزود: مسابقات بین المللی جودو آلمان در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان نیز صبح روز گذشته ۴ فروردین ماه در  شهر «بِرِمِن» این کشور آغاز شد.

وی با اشاره به حضور ۳نماینده خراسان رضوی به همراه تیم‌های ملی جودو نوجوانان و جوانان کشور در این رقابت‌ها، بیان کرد: محمدمهدی راستگر، نوجوان سنگین‌وزن استان در روز نخست این مسابقات توانست مدال برنز وزن ۹۰+ کیلوگرم را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

محمودی خاطرنشان کرد: راستگر در جدول ۱۴نفره این وزن ابتدا جودوکار کشور بلژیک را از پیش رو برداشت و با پیروزی برابر نماینده کشور میزبان به نیمه‌نهایی رسید و با قبول شکست برابر حریف روس خود به جدول شانس مجدد راه یافت، سپس با ضربه فنی جودوکار آلمانی صاحب گردن آویز برنز شد.

رئیس هیأت جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: علی قلی‌پور و علی پرهیزگار دیگر نمایندگان استان هستند که تیم ملی جوانان کشور را در اوزان منهای ۶۰ و ۱۰۰ کیلوگرم همراهی می‌کنند و تا ساعاتی دیگر بر روی تاتامی برمن آلمان می‌روند.

گفتنی است، بیش از ۹۰۰جودوکار نوجوان و جوان از ۲۲ کشور، در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/