عبدالله حاتمیان در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره‌ای کوتاه به اقدامات انجام شده توسط دولت در سال گذشته، اظهار کرد: موفقیت دولت در محقق ساختن شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال چیزی حدود 50 درصد بود که می‌توان گفت درگیر شدن دولت در بحث زیرساخت‌ها دلیل اصلی این ناکامی در تحقق شعار سال 96 بود.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری پیشینیان از جمله مشکلات زیرساختی کشور بود، تصریح کرد: برخی موسسات بی‌ریشه مالی بیش از 1000 میلیارد از بودجه بیت‌المال را در انحصار خود قرار داده بودند که این مسئله باعث مال‌باخته شدن 2 میلیون نفر از مردم شده بود.

وی تاکید کرد: تصرف‌کنندگان اموال مردم، همچنان در داخل و خارج از کشور آزادانه می‌چرخند و به هیچ کس هم پاسخگو نیستند؛ نیاز کشور این بود که قوه قضائیه ورود رعدآسایی به این مسئله کند و علاوه بر جبران خسارات گذشته، سدی در برابر متجاوزان آینده باشد اما متاسفانه شاهد حرکتی از سوی قوه قضائیه نبودیم.

حاتمیان عنوان کرد: خوشبختانه در سال گذشته توانستیم جنگ را در خارج از مرزها متوقف کنیم؛ دشمن کم خردی که حتی در عید نوروز خود را منفجر می‌کند، اگر وارد کشور می‌شد مطمئنا کشور ما را تحت تاثیر خود قرار داده و هزینه‌های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می‌کرد.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: سال گذشته بحران‌های داخلی و خارجی کشور به خوبی کنترل شد اما در خصوص اقتصاد مقاومتی اقدامات مناسبی انجام نشد.

وی خاطرنشان کرد: نامگذاری سال جدید تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی اقدام بسیار به جا و کارآمدی است؛ مقام معظم رهبری دقیقا نقطه آسیب اقتصاد کشور را شناسایی کرده و شعار امسال را برای حل این مشکل انتخاب فرموده‌اند.

حاتمیان با بیان اینکه دلیل پایدار نبودن مشاغل در این کشور، مطمئن نبودن بازار فروش محصول برای تولیدکنندگان است، تصریح کرد: البته مسائل دیگری هم در این راه وجود دارد که از جمله آن‌ها می توان به تولید کالای بی‌کیفیت توسط تولیدکنندگان داخلی، نداشتن تعصب برای خرید کالای ایرانی توسط مصرف‌کنندگان و نبود اهرم نظارتی دقیق و قدرتمند در برابر متقلّبان و قاچاقچیان اشاره کرد.

نماینده مردم درگز ابراز کرد: این روزها مردم از لحاظ مالی و اقتصادی در مضیقه و تنگنا هستند و حرکت آن‌ها به سوی خرید محصولات خارجی با قیمت پایین‌تر و کیفیت مشابه جنس ایرانی مسئله طبیعی و رایجی است.

حاتمیان تشریح کرد: اگرچه دولت باید اهرم نظارتی قوی و کاملی داشته باشد اما همه ما هم مسئول هستیم و باید به سهم خود، گامی برای برطرف شدن مشکلات کشور برداریم؛ دولت هیچ‌گاه نخواهد توانست به تنهایی مشکلات کشور را حل کند.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امسال برنامه 1300 شغل در کشور پیش‌بینی شده که امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های دولت و حمایت‌های مردم، این سطح از کارآفرینی را محقق کنیم.

نماینده مردم درگز در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله سال جاری با همت و تلاش مردم و مسئولان، سال آبادی و پیشرفت کشور اسلامی ایران خواهد بود.

انتهای پیام/