علی اصغر حسنی در گفتگو با صبح توس؛ضمن اشاره به طرح نوروزی سازمان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: برنامه های نظارتی از 15 اسفند ماه آغاز شده است که در این طرح 150 تیم بازرسی به علاوه 25 تیم نظارتی را شامل می شوند که در مجموع تعداد 350 نفر در بازرس در سطح استان خصوصا در شهر مشهد مستقر هستند.

 

وی افزود: ساعت نظارت ها از ساعت 8 صبح آغاز شده و تا 12 ساعت بعد یعنی تا ساعت 8 شب ادامه دارد، نظارت ها از اماکن بین راهی آغاز می شود، داخل شهر نیز به رستوران ها و فست فود فروشی ها نیز می رشد.

 

رئیس بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به مناطق هدف این طرح، گفت: نقاطی مانند راه آهن، فرودگاه، اماکن اقامتی مانند هتل ها، آپارتمان ها و مسافرخانه ها، آرایشگاه ها و استخرهای شنا و همه موارد را همکاران ما سعی می کنند بازرسی کنند.

 

وی ادامه داد: موارد بازرسی شامل استانداردهای مکانی، بهداشت شخصی کارکنان، سلامت کارکنان، پوشش و نحوه تعامل و در نهایت تجهیزاتی که در حال استفاده است آیا به درد آن کار می خورد یا خیر، از جمله این موارد است.

 

حسنی با بیان اینکه مهم ترین معیار بررسی شده در بررسی مواد خوراکی کیفیت محصول به کار رفته شده است، عنوان کرد: برای این مهم در صحنه کیفیت مواد بررسی می شود که از جمله آن ها تازگی مواد مصرفی، میزان روغن کاربردی و جوش شیرین مصرف شده در نان است، اگر شرایط مواد مناسب بود بازرسی نیز پایان می یابد.

 

وی تاکید کرد: اگر کیفیت مواد نامناسب بود به دو صورت برخورد می کنیم که اگر مشکل حاد نبود به تذکر بسنده می کنیم، اما اگر مشکل حاد باشد به صورت قانونی برخورد کرده و فرد خاطی یا به مراجع قضایی معرفی شده و مکان پلمب می شود.

 

رئیس بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تا کنون 16 هزار و 980 بازدید از 15 اسفندماه صورت پذیرفته است، ادامه داد: تعداد 380 مورد از این موارد به دادگاه معرفی شده اند، 50 مورد تعطیلی مکان داشته ایم و الباقی به نحوه های دیگر با آن ها برخورد شده است.

 

وی در پایان افزود: همکاران ما در تمام ایام نوروز در کنار مردم هستند و نیاز است که مردم نیز در کنار ما باشند و اگر مورد نامناسبی دیده شد با شماره 190 تماس گرفته و محل را به ما معرفی کنند تا همکاران ما در اسرع وقت در محل حضور یابند.

انتهای پیام/