به گزارش صبح توس؛ اولین نماز جمعه سال ۹۷ شهرستان بردسکن به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر امینی امام جمعه شهرستان بردسکن و حضور گسترده مردم در محل مسجد جامع این شهرستان اقامه شد.

امام جمعه بردسکن در خطبه های خود بیان کرد:هر ساله در ابتدای سال مقام معظم رهبری با توجه به اصل ۱۱۰ قانون اساسی که رهبر کشور مهمترین مسئله نظام را بیان و راه را برای افراد جامعه مشخص کنند اقدام به نامگذاری سال میکنند که قطعا این نامگذاری و این شعار سال به عنوان یک راهبرد تلقی شده و عمل به آن باعث پیشرفت کشور میشود.

وی گفت:امسال نیز معظم اله سال ۹۷ را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند که این پیام رهبری دارای محورهای مهمی است که این محورها بایستی بیان و تشریح شود.

حجت الاسلام امینی اظهار داشت:رهبری مهمترین ضرورت کشور را مسئله اقتصاد بیان کردند و فرمودند"دشمن هنوز از فشار اقتصادی بر کشور ما ناامید نشده و نکته کلیدی و اصل اقتصاد کشور همین تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی است" ؛پس در ابتدا باید توجه تولید کنندگان به این مسئله معطوف شود که کالایی با کیفیت برای مصرف کننده تولید کنند و اگر زمانی دولت اقدام به مبارزه با کالای قاچاق میکند و مبادی ورود کالای خارجی را کنترل میکند تولید کننده داخلی نباید از فرصت استفاده کند و کالای بی کیفیت و با قیمت بالا را در اختیار مصرف کننده قرار دهد،زیرا کار او باعث نا امیدی مردم از کالای ایرانی میشود.


امام جمعه بردسکن در ادامه خطبه ها به اهمیت عید نوروز پرداخت و افزود:نوروز در واقع ترویج سبک فرهنگ ایرانی اسلامی است و در واقع نوروز تاکید برتغیر و تحول درونی دارد و یکی از مسائل مهم در نوروز اجرای صله رحم و دید و بازدید است.
انتهای پیام/.