به گزارش صبح توس؛  حجت‌الاسلام محمد ساجدیان امام‌جمعه موقت درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی و تبریک سال جدید اظهار کرد: کسی که در برابر معصیت و گناه تقوا پیشه کند، مانند کسی است که به نیکی عمل کرده باشد.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ولادت حضرت جواد الائمه (ع) عنوان کرد: تمام دوران پر برکت زندگی این امام همام پر از درس های اعتقادی و سیاسی برای همه مسلمانان بود که از جمله آنها می توان به بی اعتنایی نسبت به ظواهر دنیوی، همنشینی با ضعفا و طبقه پایین جامعه، الگو بودن آن حضرت در تقوا و پرهیزگاری و مبارزه با اهل کفر و باطل اشاره کرد.

 

امام جمعه موقت درگز ضمن تاکید بر اهمیت نامگذاری سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی تبیین کرد: از ده سال گذشته تاکنون تقریبا تمام شعارهایی که از سوی مقام معظم رهبری برای سال های مختلف انتخاب می شد، شعارهای اقتصادی بودند که این مساله نشان از اهمیت این موضوع و توجه ایشان به بحث اشتغال دارد.

 

حجت الاسلام ساجدیان تشریح کرد: متاسفانه در سال گذشته کوتاهی برخی مسئولان اجرایی کشور باعث شد انتظار مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی برآورده نشود؛ البته اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شد اما موفقیت چندانی به دست نیامد.

 

وی افزود: ناکارآمدی و سهل انگاری برخی مسئولین نسبت به مساله معیشت مردم، گرفتار شدن بعضی از بزرگان جامعه در دام تجملات، شیطنت دشمن قسم خورده نظام و کارهای اقتصادی زیادی که بر زمین ماند، باعث شد که شعار سال جدید تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی مطرح شود.

 

امام جمعه موقت درگز گفت: دشمنان این نظام و ابرقدرتهای دنیا بارها اعلام کردند که توانایی مقابله در برابر قدرت نظامی کشور را نداشته و اگر دست از پا خطا کنند تمام منافع آنها به نابودی کشانده خواهد شد؛ لذا همواره در تلاشند تا با استفاده از استراتژی اقتصاد و فشار معیشتی ضربه خود را به ملت ایران وارد کنند.

 

حجت الاسلام ساجدیان تاکید کرد: حل مشکلات کشور و ایجاد رونق اقتصادی وابستگی شدیدی به اشتغال و تولید ملی و مصرف کالای ایرانی دارد؛ اگر این مساله هموار شود، هم توانایی خرید مردم بالاتر رفته و هم گره مشکلات اقتصادی گشوده خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: برای تحقق به این شعار هم راههای زیادی وجود دارد که می توان به نیروی جوان ها و متخصصان با انگیزه کشور، وسعت جغرافیایی و بهره مندی از ذخایر طبیعی الهی همچون نفت و گاز و مراتع و جنگل، بهره مندی از نیروهای امنیتی و نظامی همچون ارتش و سپاه، برخورداری از دانشگاه ها و اساتید متخصص در حوزه های مختلف و در نهایت نعمت بزرگ ولایت فقیه اشاره کرد.

 

امام جمعه موقت درگز در پایان یادآور شد: اگر بتوانیم از تمام این ظرفیت ها به درستی استفاده کرده و طبق فرمایش مقام معظم رهبری نگاه ما به درون و اعتماد ما به جوانهای متخصص جامعه باشد، قطعا از این پیچ تاریخی عبور کرده و دشمنان نه تنها منافعی را در این جهت کسب نخواهند کرد، بلکه در جهت ضربه زدن به ملت ایران هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 

انتهای پیام/