حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی در گفتگو با صبح توس، اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ خرید کالای ایرانی و حمایت از تولیدات ملی دارای دو وجه دولتی و مردمی بوده و نمی توان نقش هیچ یک از این دو عامل را نادیده گرفت و یا کم‌رنگ متصور شد.

امام جمعه قوچان افزایش کیفیت محصولات تولید داخل را ضروری دانست و ادامه داد: افزایش کیفیت محصولات ملی نقش موثری در تشویق آحاد جامعه برای خرید محصولات و تولیدات ملی داشته و می‌بایست سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بیش از پیش نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

وی با تاکید بر ارتباط مستقیم فرهنگ و اقتصاد افزود: حمایت از کالای ایرانی ضمن تقویت اقتصاد و رونق اشتغال منجر به بهبود وضعیت فرهنگی جامعه داشته و اثرگذاری اقتصاد بر مسائل معنوی غیرقابل انکار است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با تاکید بر نقش رسانه‌ها در نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی، تصریح کرد: اثرگذاری رسانه‌ها بسیار فراتر از سایر ابزارهای اجتماعی بوده و نقش آن در نهادیه کردن فرهنگ خرید کالای ایرانی بی‌بدیل است و هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند جایگزین نقش رسانه در این مساله شود و برکسی پوشیده نیست که بسیاری از مشکلات از طریق رسانه‌ها قابل پیگیری و حل شدن است.

امام جمعه قوچان در پایان با بیان اینکه می‌بایست نهادینه کردن فرهنگ خرید و حمایت از کالای ایرانی را از خود شروع کنیم تا بتوانیم در جامعه نیز اثرگذار باشیم، گفت: شهرستان قوچان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که می‌بایست توجه به اقتصاد و حمایت از تولیدات و محصولات منطقه‌ای و شهرستانی در اولویت تمام مسئولین قرار گیرد و همسویی مسئولین، رسانه‌ها و مردم بسیار موثرتر و اثرگذارتر خواهد بود.

انتهای پیام/