به گزارش صبح توس؛ خلیل الله کاظمی امروز در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت نوروز ۹۷ تعداد ۸۶ المان گل جدید در نقاط مختلف سطح شهر نصب شده است،  همچنین ۱۷ المان هنری تا پایان سال نصب خواهد شد و این تعداد تا انتهای فروردین ۹۷ به تعداد ۴۷ المان خواهد رسید.

 

وی با اشاره به کاشت ۱۳ میلیون بوته گل در سطح شهر، خاطرنشان کرد: تمام گل‌کاری سطح شهر براساس طرح و نقشه مشخص صورت گرفته است.


قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس گفت: ۴۵ نمونه گل در سطح شهر کاشته و در سه نقطه شامل محور احمدآباد، میدان جانباز و میدان شهدا جشنواره بهار گل اجرایی شده است.


کاظمی گفت: جشنواره بهار گل در محورهای یاد شده به همراه فضایی برای مشارکت افراد برپا شده است و در کنار آن فعالیت های شاد، تئاتر و موسیقی اکران می‌‌شود.


وی بیان کرد: عمده فعالیت‌های استقبال از بهار در سطح شهر تکیل شده و شهر آماده استقبال از بهار و زائران و مسافران نوروزی است. 


قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس با اشاره به محله‌آرایی سطح شهر، بیان کرد: رفع نازیبایی‌ها در سطح شهر، رنگ آمیزی جداول، المان‌ها و مبلمان شهری، در دستور کار قرار گرفته، همچنین در هشت محور فراخوانی برای ورود به بهار ۹۷ منتشر و با عنوان «خانه بهار ۹۷» نامگذاری شد.


کاظمی با اشاره به بازگشایی میدان سعدی، افزود: این میدان هفت سال به دلیل حفاری های خط دو قطار شهری و احداث ایستگاه مسدود بود و با تاکید شهردار مشهد مقدس در آستانه نوروز ۹۷ بازگشایی شد.


وی به ایجاد اولین «خیابان غذای شهر» در مشهد اشاره کرد و توضیح داد: از ابتدای فروردین ۹۷ خیابان غذا در خیابان شهید باهنر مشهد با همکاری اتاق اصناف و مرکز بهداشت اجرایی خواهد شد.


قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس در توضیح بیشتر این خیابان، گفت: در این خیابان ترکیبی از غذاهای سنتی و بین‌المللی ارائه می‌شود و کافی‌شاپ‌داران و گل‌فروشان به ارائه خدمات می‌پردازند، همچنین فضایی برای حضور خانواده‌ها طراحی شده و در عین حال پیام‌ها و آموزه‌های فرهنگی برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.


کاظمی افزود: این خیابان غذا از یکم تا هفدهم فروردین ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۳ آماده پذیرایی از شهروندان و زائران و مسافران نوروزی است. 


وی به افزودن ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در خطوط بی.آر.تی به منظور حمل و نقل زائران و مسافران در ایام تحویل سال در محور حرم مطهر اشاره کرد و گفت: ساعت کاری خط یک مترو نیز دو ساعت افزایش خواهد یافت، همچنین ۲۰۰ دستگاه ون نیز به خدمات‌رسانی مشغول می شوند.


قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس به تدارک دیدن ۳۰ هزار جای پارک خودرو در اطراف حرم مطهر اشاره کرد و افزود: همچنین حفاری‌های شرکت‌های خدماتی در استقبال از بهار ۹۷ از 25 اسفندماه جمع‌آوری شد و کارگاه‌های فعال شهر را با بنرهایی پوشش دادیم.


کاظمی به جمع‌آوری متکدیان ازسطح شهر اشاره کرد و گفت: بر اساس مجوزهای اخذ شده متکدیان جمع‌آوری شده از سطح شهر در دو ماه اول سال در خانه سبز نگهداری می‌شوند.


وی با اشاره به فعالیت۲۴ ساعته ۲۶ مرکز اطلاع رسانی به زائران، بیان کرد: همچنین مرکز اطلاعات سفر در محورهای نیشابور، قوچان، راه‌آهن و پایانه مسافربری راه‌اندازی شده است.


قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس گفت: ۱۱ مجموعه ورزشی در کنار پایگاه‌های مدیریت بحران به عنوان مراکز اسکان اضطراری فعال هستند و کار اسکان را انجام می‌دهند، ضمن اینکه بوستان زائرپذیر غدیر نیز پذیرش مسافران را انجام می‌دهد.

 

انتهای پیام/