امان اله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگارصبح توس؛ گفت: ستاد خدمات سفر شهرستان متشکل از کمیته های ده گانه اعم از اسکان، بهداشت، امداد و نجات، حمل و نقل، هماهنگی امور شهرداری ها و دهیاری ها، انتظامی و غیره برنامه ریزی لازم را برای استقبال از مسافرین و زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) انجام و آماده خدمات رسانی است.

 

وی افزود: بجستان دارای آثار تاریخی متعدد از جمله مساجد تاریخی همچون مسجد جامع بجستان، مسجد جامع مرندیز، مسجد ساوط و کاروانسراهای یونسی، مرندیز، فخرآباد، قاسم آباد، زین آباد، آهنگ و خارفیروزی مربوط به دوران صفویه و قاجاریه و دستکند صومعه روستای مزار و بافتهای تاریخی جزین و مزار می باشد.

 

نوروزی به طبیعت بکر و کم نظیر این شهرستان به عنوان یکی از فرصت های گردشگری اشاره کرد و گفت: کویر شهرستان با داشتن تپه ها و ریگزارها و دریاچه سد کال شور همراه با غارهای بی نظیر همچون غار بلور، آغل سوخته و غیره بر زیبایی این منطقه افزوده است.

 

دبیر ستاد تسهیلات اجرایی خدمات سفر در خصوص اقامت و اسکان مسافرین نوروزی ابراز کرد: کمیته اسکان ستاد مستقر در مدیریت آموزش و پرورش با مهیا کردن مرکز رفاهی و چندین آموزشگاه آماده پذیرش کلیه مسافران نوروزی است.

 

وی افزود: با توجه به افتتاح اولین اقامتگاه بوم گردی در روستای هدف گردشگری مزار اقامتگاه مذکور نیز آماده اسکان مسافرین و گردشگران است.

 

نوروزی خاطرنشان کرد: سه مجتمع رفاهی نیز در محورهای مواصلاتی شهرستان با امکانات پذیرایی و خدمات بهداشتی آماده سرویس دهی به مسافرین می باشد.

 

شهرستان بجستان در فاصله 280کیلومتری جنوب غربی مشهد به عنوان یکی از دروازه های ورودی خراسان رضوی است که مسافران چندین استان جنوبی و مرکزی کشور همچون هرمزگان، فارس، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی و غیره از این مسیر به مشهد مقدس مشرف می شوند.

 

انتهای پیام/