مجتبی روشن روان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ مدگرایی را بزرگترین آسیب برای جامعه مداحی عنوان کرد و گفت: هر روز یک شیوه اعم از ظاهر جلسات و سبک های خواندنی و اشعار در هیئت ها مد می شود که این آسیب جدی برای جامعه مداحی و هیئت های مذهبی است.

 

رییس سازمان بسیج مداحان کشور تصریح کرد: این مدهای جدید باعث شده برخی اشعار و سبک هایی که امسال می خوانند، سال آینده دیگر اثری از آن نیست.

 

وی مهمترین شاخصه مداحی را اخلاص عنوان کرد و افزود: اخلاص در جامعه مداحی اثر گذار و بی شک رمز بقای انقلاب اسلامی و هیئت های مذهبی برگرفته از همین اخلاص است.

 

روشن روان با انتقاد از اینکه نحوه عزاداری ها تغییر یافته، افزود: برخی عزاداری و سینه زنی ها مورد قبوا علما نیست، بنابراین باید طوری در هیئت ها عزاداری کنیم که چنانچه امام حسین(ع) به آن نظری داشته باشند مورد تایید قرار گیرد‌.

 

رییس سازمان بسیج مداحان کشور با تاکید بر اینکه جامعه مداحی باید هویت خود را پیدا کند، افزود: جامعه مداحی باید امروز مشخص کند که در خدمت شور و هیجان و انفجارات لحظه ای قرار گرفته یا اینکه در خدمت امام حسین علیه السلام و اثر بخشی در هیئت های مذهبی است.

 

وی به برنامه های سازمان مطبوع خود برای تربیت مداحان اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی با نگاه تربیتی در سطوح مختلف به‌ویژه برای نوجوانان و جوانان با حضور اساتید مطرح در مراکز استانها و شهرستانها در سال آینده مورد تاکید است.

 

در کانون بسیج مداحان تربت حیدریه 240 نفر سازماندهی شدند.

انتهای پیام/