محسن مسعودیان راد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ه) خراسان رضوی در سالجاری بیش از 9500 طرح اشتغالزایی را ایجاد کرده که این بیانگر اهمیت این موضوع در توانمند سازی و خودکفایی مددجویان است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یکی از مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه به اشتغال دانش بنیان است و کمیته امداد تمام فعالیت های اشتغالزایی خود را در سال آینده بر این محور متمرکز کرده است.

 

مسعودیان راد اضافه کرد: با توجه به فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای فنی و متخصص در بین مددجویان کمیته امداد تمام برنامه های خود را به این سمت سوق دادیم تا مددجویان علاوه بر خودکفایی از چرخه مستمری بگیران امداد خارج شوند.

 

وی بیان کرد: یکی از این عرصه ها ایجاد نیروگاههای خورشیدی در مقیاس کوچک در منازل مددجویان کمیته امداد است که این نیروگاههای پنج کیلواتی با تولید یک کیلووات تقریبا خانواده های تحت پوشش را به خود کفایی می رساند.

 

 هدف گذاری 3 هزار نیروگاه خورشیدی در خراسان رضوی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح خراسان رضوی 540 طرح وارد مدار شده و تاپایان هفته این رقم به 800 نیروگاه خواهد رسید.

 

 وی با بیان اینکه برای سال آینده احداث سه هزار پنل خورشیدی در دستور کار داریم، افزود: طرح ها شناسایی و امیدواریم با حمایت های نمایندگان مجلس و دولت این طرح ها در سطح استان توسعه یابد.

 

مسعودیان راد گفت: چنانچه این طرح به شکل گسترده ایجاد نشود مناسب نیست، بنابراین توسعه آن نیازمند اقداماتی در مجلس است تا نمایندگان ملت با ارائه یک طرح جامع از آن حمایت قانونی داشته باشند.

 

 وی به خلاءهای قانونی این طرح اشاره کرد و افزود: بسیاری از قطعات این پنل خورشیدی از خارج وارد می شود و با توجه به افزایش تعرفه گمرکات و نرخ دلار توجیه اقتصادی این طرح ها را زیر سووال خواهد برد.

 

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر هزینه ها رو به افزایش است، به‌طوریکه در روزهای نخست این طرح ها 23 میلیون تومان هزینه داشت؛ اما با ادامه این روند اکنون شرکتی با 26 میلیون حاضر به همکاری نیست.

 

36 نیروگاه خورشیدی پنج کیلواتی در مناطق مختلف محروم تربت حیدریه به بهره برداری رسیده است.

 

تربت حیدریه داری 17 هزار مددجو در قالب 9500 خانوار است.

 

انتهای پیام/