به گزارش صبح توس؛ ابوالفضل فتوحی بعد از ظهر امروز در حاشیه اعزام راهیان نور در شهرستان خلیل آباد، اظهارکرد: برای نوروز 97 پیش بینی می شود بیش از 200 نفر از مردم شهرستان خلیل آباد به اردوی راهیان نور در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی راهی شوند.

 

وی با بیان اینکه از امروز تا اول فروردین ماه 97 هر روز کار اعزام راهیان نور در شهرستان خلیل آباد انجام می شود، خاطرنشان کرد: بازدید از یادمان های اروند کنار، شلمچه، طلاییه، هویزه، فکه، چزابه و دهلاویه برای اردوهای راهیان نور در مناطق عملیاتی پیش بینی شده است.

 

فرمانده سپاه خلیل آباد با تأکید بر اینکه مدت زمان این اردو شش روز می باشد که سه روز آن بازدید از یادمان ها است، تصریح کرد: در ادامه این سفر، زیارت حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران در قم پیش بینی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سفر راهیان نور برای رزمندگان تجدید خاطره و برای جوانان آشنایی با سیره شهدا خواهد بود، ابراز کرد: زائران در خلیل آباد از اقشار مختلف مردم هستند و در این بین جوانان و نوجوانان حضور پر رنگی دارند.

 

فتوحی با بیان اینکه حضور جوانان و نوجوانان در این سفر بسیار ارزشمند است، عنوان کرد: دشمنان سعی در محو کردن فرهنگ ایثار و شهادت و تاریخ هشت ساله دفاع مقدس دارند و این اردوها و حضور جوانان در این سفر به نوعی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می شود و نقش مؤثری در خنثی کردن توطئه های دشمنان دارد.

 

وی در پایان با تأکید بر اینکه بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور، تاثیر زیادی در حفظ روحیه جهادی و دفاعی در بین جوانان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با رشادت های دفاع مقدس و مشاهده رشادت ها از نزدیک یکی دیگر از اهداف اردوهای راهیان نور است.

 

انتهای پیام/