به گزارش صبح توس؛ سید حسن حسینی فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های این شهرستان با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی در این شهرستان اظهار کرد: ضعف جدی در زمینه اطلاعرسانی اقدامات شهرستان وجود دارد.

وی افزود: شهرستان طرقبه شاندیز موقعیت و پتانسیل های ویژه دارد و دارای سرمایه های طبیعی ، انسانی و صنعتی ممتازی است.

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: در راستای سیاست های دولت وظیفه داریم که امید و نشاط را در جامعه تقویت کنیم و ضمن بیان مشکلات و واقعیت ها را به دور از بزرگ نمایی اطلاع رسانی کنیم و کاستی های مان را نیز برطرف کنیم.

وی هم چنین به برنامه های شهرستان طرقبه شاندیز برای برگزاری نوروزی با نشاط برای مردم و مسافران اشاره کرد و تصریح کرد: بیش از ۲۰ برنامه و جشنواره مهم فرهنگی و هنری در این ایام برگزار می شود.

حسینی خاطرنشان کرد: در کمیته اطلاع رسانی و ستاد تسهیلات سفر نوروزی برگزاری جشنواره هایی از قبیل جشنواره میراث ایرانیان ، جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی ، جشنواره گردشگری  چالیدره ، جشنواره سفره های هفت سین ، جشنواره ویژه محصولات کار آفرینی ، برگزاری برنامه هاای هنری و موسیقی، شعر ، ایجاد بازارچه ای محلی در روستاهایی نظیر زشک، کنگ و ده ها برنامه دیگر از اهم برنامه های تدارک دیده شده برای نوروز ۹۷ است.

وی افزود: به منظور استقبال از مسافران و گردشگران و تامین امنیت سفر  و تسهیل تردد و اقامت آن ها تدابیر امنیتی مهمی اندیشیده شده است و همه دستگاه های اجرایی برای خدمت به مسافران نوروزی به حالت آماده باش در آمده اند.

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: در ایام نوروز بازرسی و کنترل بر اماکن اقامتی و سیاحتی ، هتل ها، اصناف به شدت انجام خواهد شد و از نقطه نظر مسایل بهداشتی نیز نظارت های ویژه ای بر مراکر عرضه انواع مواد غذایی و خوراکی انجام می گیرد و ستاد تنظیم بازار نیز به منظور جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و تخلفی فعال خواهد بود.

 وی افزود: نظافت شهرها و روستاهای گردشگری و تزئین معابر و خیابان ها در دستور کار متولیان است و در ایام نوروز اجاز هیچ گونه حفاری ای در سطح شهر داده نخواهد شد.

انتهای پیام/