غلامرضا التفاتی، رئیس کمیته امداد خمینی(ره) تایباد در گفتگو با صبح توس؛ عنوان کرد: به منظور بازسازی منازل مددجویان خسارت دیده از سیل پایان سال گذشته تعداد 36 واحد مسکن ویژه مددجویان سیل زده شهرستان مرزی تایباد با کمکهای بلاعوض امداد در روستاهای دوغارون، حاجی آباد، فرمان آباد، اسد آباد دربند، کوه آباد، آبقه، شیزن، چهاربرجی و شهرهای کاریز و مشهدریزه مراحل پایانی خود را طی می کند و تعدادی نیز تکمیل و تحویل مددجویان تحت پوشش شدهاست.


وی زیر بنای این واحدهای مسکونی را بین 30 تا 60 متر عنوان داشت و افزود: در راستای بهره مندی مددجویان تحت پوشش از سرویس و حمام بهداشتی از ابتدای سال تاکنون تعداد 14چشمه سرویس و حمام بهداشتی در منازل مددجویان تحت پوشش احداث و تحویل آنان شده است.


وی افزود: به منظور بهره مندی مددجویان تحت پوشش ساکن در روستاها که منازلشان دارای بافت فرسوده و خشتی و گلی می باشد با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمکهای بلاعوض کمیته امداد ساخت تعداد 31 واحد مسکونی در دست اقدام است.


رئیس کمیته امداد تایباد عنوان کرد: برای خانه دار شدن مددجویان مستاجر شهری تعداد 20 واحد مسکن مهر با کمکهای بلاعوض کمیته امداد و وام مسکن خریداری و تحویل مددجویان مستاجر زن سرپرست خانوار شهر تایباد شده است.


وی اظهارکرد: در راستای بهره مندی مددجویان تحت پوشش از خدمات توانمندسازی اقتصادی و در مبحث اشتغال 377 طرح اشتغال زایی با اعتباری قریب شش میلیارد تومان و از محل اعتبارات قرض الحسنه بانکی و صندوق اشتغال نیازمندان در شهرستان و در زمینه های کشاورزی، خدماتی، صنایع دستی، حمل و نقل و دامپروری اقدام نموده است که بیشتر طرحها در روستاها بوده است.


انتهای پیام/