اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: موضوع استیضاح از وظایف اصلی نمایندگان است که نمی توان آن را سلب کرد.

وی افزود: استیضاح کنندگان مواردی را در روزهای گذشته مورد بررسی قرار دادند اما اینکه 3 استیضاح در زمان یکسان و مشخصی انجام شد مناسب نبود.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به زمان استبضاح و نبود کار کارشناسی و عملکرد وزارت خانه گفت: رأی آوردن وزرا به این معناست که باید تلاش بیشتری داشته باشند چراکه آرا نسبت به دوره های قبلی کمتر است و باید در راستای خدمت رسانی به مردم کشور تلاش مجدانه ای انجام دهند.

وی ضمن تأکید بر برطرف شدن نارسایی ها و کاستی های معیشت مردم افزود: با رأی های مرزی مجلسی ها به وزرا و اینکه مشخص شده است که نسبت به دوره های قبلی رأی کمتری آورده است حتما باید تلاش آنها دوچندان شود.

سلیمی تصریح کرد: مسائل خصوصی در استیضاح آخوندی نباید مطرح می شد تا از موارد سؤال دور نشوند.

وی افزود: مجلس باید به دنبال کارآمدی بیشتر، پاسخگویی و شفافیت در دولت باشد تا مسائل و مشکلات مردم در خدمت رسانی بیشتر حل شود.

این نماینده مجلس گفت: زمان انجام این استیضاح ها نیز مربوط به ماه های گذشته بود که انجام شده است و استیضاح وزیر دیگری در دستور کار نیست.

انتهای پیام/