به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه شهر بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلای این شهر برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته بیش از ۲۲ هزار اصله نهال در شهرستان توزیع و غرس شد، امسال انتظار میرفت بیش از ۵۰ هزار اصله نهال وارد شهرستان شود. آرایش شهر به سنگ و کلوخ نیست به هوای شهر است.

 

وی در ادامه به مسائل فرهنگی در جامعه پرداخت و اذعان کرد: جامعه با فرهنگ زنده می شود و خود زمینه ای است برای رشد جامعه، زندگی در جامعه زنده نیاز به علم دارد،  نگران آینده فرزندان هستیم، وجود گوشی های هوشمند و فضای مجازی باعث شده تا اینها بیشتر اوقات خود را  در این فضا سپری کنند و با توجه به اینکه دیگر وقت جوانان را این فضا ها از خود کرده است و کسی به دنبال علم کمتر خواهد رفت و پیرو آن تولید علم کاهش پیدا میکند و سرانجام این آسیبی خواهد بود. و از طرفی دیگر فضای مجازی تبدیل به ناهنجاری در جامعه می شود اگر کنترل و هدایت نشود این آسیب گریبان همه را خواهد گرفت.

 

خطیب جمعه بجستان به دستاوردهای نظام در سال ۹۶ پرداخت و تصریح کرد: سال ۹۶  در بخش داخلی و خارجی موفقیت های داشتیم، بزرگترین دستاورد نظام در سال ۹۶ حضور ۷۳ درصدی مردم در پای صندوق های رای که یک بیعت دوباره با این نظام و آرمان‌های آن بود  هرچند که برخی ها آمدند تا شیرینی انتخابات را بر کام ملت بزرگ ایران تلخ کنند و مدعی شدند که مردم ایران ۳۸ سال است که در زندان هستند اینها کسانی بودند که روزی خود در سطوح بالای نظام نقش‌آفرینی می‌کردند و جا دارد که به اینها گفت اگر ۳۸ سال مردم در زندان بودند شما خودتان زندانبان بودید.

 

حجت الاسلام وحیدی به تولید علم و صنعت در سال ۹۶ پرداخت و از دستاوردهای بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی در گوشه و کنار این کشور و بالاخص شهرستان بجستان گفت و اذعان کرد: مقام معظم رهبری چه زیبا گفتند که نسل سوم انقلاب کمتر از نسل اول نیست و امروز ما شاهدیم که فرزندان نسل سوم انقلاب در گوشه و کنار این کشور در تکاپو هستند برای خدمت به مردم و تزریق آرامش و آسایش ببین محرومین و در راستای تقویت بنیه و ریشه این نظام در قالب گروه‌های جهادی قدم برمیدارند و بدون هیچ چشم داشتی پای در جای پای شهدا می‌نهند.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به دستاوردهای خارجی این کشور پرداخت و عنوان کرد: یکی دیگر از بزرگترین دستاوردهای جمهوری اسلامی در سال 96 از بین رفتم  داعش بود و همانطور که سردار سلیمانی گفته بود و عملی شد، خوشبختانه دیدیم با حضور تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه داعش ریشه کن شد و امنیت را به منطقه بازگشت.

 

 حجت الاسلام وحیدی نیروی مقاومت را بزرگ ترین وحشت صهیونیست دانست و گفت: به گفته مقام معظم رهبری ۲۵ سال دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت و خوب درک کرده اند با وجود نیروهای مقاومت این گفته رهبری محقق میشود و در تلاش اند  به سمت نابودی خود قدم برندارند اما راحی برای نجاتشان وجود ندارد.

 

 

وی در ادامه ضمن اشاره‌ای به شیعه انگلیسی اذعان کرد: همه شاهد بودیم که سفر شاه عربستان به لندن چه پیامدی را برای سفارت ما در پی داشت حضور تعدادی شیعه نما که ما از آنها به عنوان شیعه انگلیسی یاد می‌کنیم و حمله به سفارت کشورمان در لندن، خط و مسیر اینها خط و مسیر داعش است مسیر کسانی است که به دنبال تخریب اسلام و تشیع هستند آنها می خواهم خود را به عنوان یک مسلمان یا یک تشیع جای دهند و خرابکاری های خود را به نام اسلام و تشیع ثبت کنند تا اسلام و تشیع بدنام شود اما تلاش‌شان عقیم است.

 

 

خطیب جمعه بجستان به شعار سال ۹۶ پرداخت و ضمن انتقاد از عملکرد برخی مسئولان اذعان کرد: مسئولان از فرصت‌های کمتر استفاده کردند، با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال را به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری کرده بودند اما در این راستار هیچ قدمی برداشته نشد،  و چالش‌هایی گریبان مسئولان را گرفت.

 

وی خاطر نشان کرد:  مشکل احزاب سیاسی در کشور ما نیستند، مشکل اشرافی‌گری برخی مسئولان است و همچنین به بیگانه اعتماد میکنیم در حالی که هیچ گاه از اعتماد به بیگانه منفعتی ندیدیم، مسئولان باید پاسخگوی حوادثی باشند که در سال ۹۶ اتفاق افتاد، که کم هم نبود.

 

انتهای پیام/