به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار با بیان اینکه علت لغو کنسرت فرزاد فرزین در سبزوار تخلف رئیس اداره ارشاد سبزوار از مصوبات شورای فرهنگ عمومی بود اظهار داشت: عدم بلیت‌فروشی اینترنتی در کنسرت‌ها یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای برگزاری کنسرت بود که این مورد توسط رئیس اداره ارشاد که خود دبیر شورا هم است رعایت نشده و در مجوزی که به شرکت برگزارکننده داده است صراحتاً فروش بلیت را از طریق سایت ایران کنسرت عنوان کرده است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه رئیس اداره ارشاد علاوه بر تخلف از مصوبات اقدام به ارائه گزارش خلاف واقع هم کرده است ادامه داد: پس مشخص بلیت‌فروشی به‌صورت اینترنتی و تذکر به اداره ارشاد مبنی بر متوقف کردن فروش اینترنتی  وی اعلام کرد که بلیت‌فروشی از طریق سایت را متوقف کرده و این موضوع در صورتی بود که  همان لحظه بلیت کنسرت از طریق سایت اینترنتی خریداری شد تا صحبت‌های خلاف واقع وی اثبات شود.

 

مقیسه با بیان  اینکه شورای فرهنگ عمومی هیچ‌گاه برای برگزاری کنسرت در چهارچوب قوانین مخالفت نکرده است تأکید کرد: مدیرکل اداره ارشاد استان خراسان نیز به‌صراحت اعلام کرد که علت لغو کنسرت تخلفاتی بوده که از سوی علاء آبادی رئیس اداره ارشاد سبزوار انجام‌گرفته است.

 

امام‌جمعه سبزوار در ادامه با انتقاد از رفتارهای رئیس اداره ارشاد در خصوص سرگردان کردن مردم و کشاندن مسئله به رسانه‌های خارجی نظیر بی‌بی‌سی ادامه داد: رئیس اداره ارشاد سعی کرد به‌گونه‌ای موضوع را مدیریت کند تا امام‌جمعه و دادستان مورد هجمه قرار گیرند درصورتی‌که دادستان در دستور خود به نامه اداره ارشاد اشاره‌کرده است.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه تصمیمات گرفته‌شده و شرایط تعیین‌شده برای برگزاری کنسرت هم‌زمان با برگزاری کنسرت سالار عقیلی در سبزوار بود و به رئیس اداره ارشاد نیز اعلام شد که این تصمیمات به‌صورت عام برای تمامی کنسرت‌ها در نظر گرفته شود عنوان کرد: عدم حضور نوازنده خانم ،اجرای برنامه با نور مناسب و اخذ تعهد از مجری برای رعایت موازین قانونی و شرعی ازجمله این مصوبات بود.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال از زحمات نیروهای انتظامی و برقراری نظم و آرامش تشکر کرد و افزود: خوشبختانه درصد خسارات نسبت به سال‌های گذشته بسیار کاهش داشته است.

 

امام‌جمعه سبزوار همچنین با اشاره به هم‌زمانی شهادت امام هادی (ع) و روز اول فروردین تأکید کرد: توجه لازم به حفظ حرمت روز شهادت در مهمانی‌ها و صله‌رحم انجام شود.

انتهای پیام/