به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز آخرین نماز جمعه شهرستان بردسکن در سال 96 با حضور اقشار مردم و به امامت حجت الاسلام محرم  مصوری امام جمعه موقت بردسکن در محل مسجد جامع برگزار شد.

حجت الا سلام مصوری در خطبه های خود با توجه به پایان سال خورشیدی به نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد:باید به شعار ها و نامگذاری سالها توسط مقام معظم رهبری توجه ویژه ای شود و چه مسئولین و چه عموم مردم برای تحقق آنها تلاش کنند.

وی گفت:رمز موفقیت کشور در این شعارهاست و مسئولان کشوری نیز باید با ارائه گزارش مردم را نسبت به اقدامات انجام شده در طول یکسال آگاه کنند و اگر کاری انجام شده و در نظام مقدس جمهوری اسلامی اگر خدمتی برای مردم صورت گرفته بازگو کنند زیرا دشمن در تلاش است که خدمات انقلاب برای مردم را کمرنگ کند و اگر غفلت شود و این خدمات تبیین نشود دشمن به اهداف خود نزدیک میشود.

امام جمعه موقت بردسکن به سالروز بمباران شهر حلبچه توسط رژیم بعث عراق در 25 اسفندماه سال 66  اشاره کرد و گفت: کشورهایی که پیام حمایت از حقوق بشر را سر میدهند جواب دهند که این سلاح ها را چه کسانی در اختیار رژیم بعث عراق قرار داد و باعث کشده شدن هزاران بی گناه شد.باید پاسخگو باشد که آیا بشریت فقط مردم آمریکا اسرائیل و انگلیس و ایادی وابسته خودشان هستند.

وی اظهار داشت:تمام جنایت ها در دنیا توسط استکبار جهانی انجام میشود ولی با همه این جنایت ها کشور ما را به نقض از حقوق بشر متهم میکند و در برخی سخنرانی هایشان به اصطلاح برای مردم کشورما دلسوزی میکنند و با دستکش مخملین دست خود را به سوی کشورمان دراز میکند.استکبار جهانی بارها از این انقلاب ما سیلی خورده است و بداند که ما دیگر فریب نیرنگ های اورا نخواهیم خورد و امام خمینی (ره) نیز بهترین واژه را برای او به کار بردند که آمریکا شیطان بزرگ است.

حجت الاسلام مصوری در بخش دیگری از خطبه ها به برخی اغتشاشات در داخل کشور اشاره و گفت:متاسفانه در داخل کشور شاهد برخی اغتشاشات بودیم که با حمایت و راهبری دشمن خارج از کشور انجام میشد و رهبران این اغتشاشات از رسانه های مختلف مخصوصا فضای مجازی کار خود را پیش میبردند.دشمنان با فضای مجازی به ما حمله ور شده است آنچه که در مرحله اول لازم است بصیرت است و لازمه دوم در اختیار گرفتن فضای مجازی توسط افراد انقلابی است و مسئولین امر هم زمینه پیاده سازی فضای مجازی امن را فراهم کنند.

امام جمعه موقت بردسکن اشاره ای به تقارن تحویل سال جدید با شهادت امام هادی (ع) داشت و از مردم خواست حرمت عزای این امام شیعیان حفظ شود.

وی در پایان متذکر شد:مردم شهرستان برای رونق کسب و کار شهرستان اقلام موردنیاز سال جدید خود را از داخل شهرستان تهیهه کنند و متقابلا از کسبه شهرستان نیز درخواست کرد با رعایت عدالت و انصاف به استقبال مشتریان بروند.

انتهای پیام/.