به گزارش صبح توس؛ محمدرضا خوش باطن رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی صبح امروز در جمع مسئولان ورزشی استان اظهار کرد: در راستای محرومیت زدایی در سطح استان خراسان رضوی به منظور توجه به مناطق مرحوم و کم برخوردار در ۳ ماه اخیر سال جاری ۱۵ خانه ورزش روستایی تجهیز شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ خانه ورزش روستایی دیگر هم تا پایان سال مجهز خواهند شد افزود: سال ۹۶ در مرحله اول تجهیز خانه‌های ورزشی استان ۱۵ روستا در ۷شهرستان، قوچان، تربت جام، تربت حیدریه، رشتخوار، فیض آباد، بجستان و مشهد تجهیز شدند.

خوش باطن خاطرنشان کرد: در مرحله دوم ۲۰ شهرستان دیگر تا پایان امسال مجهز و در فروردین ماه نیز ۲۰خانه ورزش روستایی تجهیز خواهد شد.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: اولویت ورزش و جوانان خراسان رضوی گسترش ورزش در مناطق محروم و کم برخوردار است.

وی افزود: با توجه به پتانسیل که در روستاها وجود دارد می‌توان علاوه بر توسعه امکانات ورزشی و گسترش شور و نشاط در روستاها به جذب نخبگان و ورزشکاران مستعد کمک کرد.

خوش باطن تصریح کرد: باید باشگاه های ورزشی در مسیر اعتمادسازی و جلب همراهی و مشارکت خانواده‌ها، فضای بسیار سالم، نشاط آور و سازنده را برای فرزندان آنان فراهم کنند.

وی افزود: باید با پای بندی به قوانین و مقررات، ارتقای استانداردها، توجه مضاعف به مسئولیت‌های اجتماعی ظرفیت‌سازی کرده و نقش مبنایی خویش را در مدیریت و ساماندهی آسیب‌های فرهنگی و ارتقای سلامت و سرمایه‌های اجتماعی بازآفرینی کنند.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی اظهار کرد: رونق بخشی به فضای کسب و کار در باشگاه های ورزشی را یک اولویت ورزش استان ضروری است.

انتهای پیام/