محمد روحانی رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: بسیج سازندگی برای حفظ و احیای قنوات مناطق محروم استان خراسان رضوی با آستان قدس وارد فعالیت شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: با کمک آستان قدس، خودیاری‌های مردمی و اردوهای جهادی 40 قنات در استان به طور کامل احیا شد که موجب لایروبی و افزایش دبی آب در این مناطق شده است.

وی افزود: این طرح در سال آینده با قوت و قدرت در خراسان رضوی ادامه دارد.

روحانی تصریح کرد: در سال جاری تعداد 8 مورد از نمایشگاه‌های بزرگ مشاغل خانگی و صنایع‌دستی با کمک آستان قدس برپاشده است و مشاغل زیادی احیا شد.

وی افزود: 40 میلیارد ریال وام اشتغال با کمک آستان قدس در راستای محرومیت‌زدایی و ایجاد مشاغل در سطح استان ارائه‌شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی با بیان اینکه این تسهیلات حجم اشتغال پایداری را ایجاد کرده است خاطرنشان کرد: در راستای محرومیت‌زدایی در حال برنامه‌ریزی برای منطقه حاشیه شهر هستیم و در مراکز خرید 6 هزار لباس برای ارائه به مناطق حاشیه شهر خریداری ‌شده است.

وی افزود: علاوه بر ارائه چندین هزار سبد معیشتی نیز، 150 سری جهیزیه آماده برای توزیع بین نیازمندان است.

روحانی با اشاره به سرفصل فعالیت‌های مشترک آستان قدس با بسیج سازندگی در سه بخش نمایشگاه‌ها، تسهیلات مشاغل خانگی و محرومیت‌زدایی و احیای قنوات گفت: رویکرد جدید آستان قدس با توجه به اقدامات کمیسیون محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های معاونت امداد و مستضعفین بسیار مطلوب است.

انتهای پیام/