به گزارش صبح توس؛ سیدحمیدرضا جوادی امروز در جمع خبرنگاران گفت: قیمت میوه شب عید تا ساعت 10 صبح فردا در جلسه‌ای که برگزار می‌شود مشخص و اعلام خواهد شد. هم اکنون همکاران ما در حال رصد بازار خرده‌فروشی و عمده‌فروشی هستند اما براساس تجربه میوه شب عید می‌بایست بین 10 تا 15 درصد پائین‌تر از قیمت بازار باشد.

 

وی ادامه داد: میوه به تمام شهرستان‌ها ارسال شده است و هیج مشکلی وجود ندارد و ما قیمت را طوری تعیین می‌کنیم که مصرف‌کننده بتواند بیشترین بهره‌مندی را داشته باشد توزیع  میوه از فردا آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

 

جوادی با بیان اینکه گشت‌های مشترکی داریم که منظم و پیوسته بازار را رصد می‌کنند به برخی از میوه‌های قاچاق در بازار اشاره کرد و گفت: بیشترین میوه قاچاق در بازار سیر چینی و لیمو آفریقایی است که وارد کشور شده  و ما طی چند روز گذشته برخی از انبارهایی که این اقلام را نگهداری می‌کردند شناسایی و نسبت به جمع‌آوری و معدوم‌‌سازی انها اقدام کردیم.

 

وی هشدار داد: میوه‌های قاچاق به دلیل اینکه از میادین اصلی وارد نمی‌شوند و به صورت قاچاق وارد کشور شده است و نظارتی بر ان صورت نگرفته برای سلامتی مردم خطرساز است و نباید از آنها استفاده شود.

 

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان در پایان افزود: امسال همه اجناس لازم اعم از گوشت گرم گوسفندی، مرغ و برنج به اندازه کافی در بازار  موجود و در اختیار فروشگاه‌های مختلف قرار داده شده و برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و فروشندگان زیادی را در این طرح سازماندهی کرده‌ایم تا مردم در خصوص اجناس پرمصرف عید مشکلی نداشته باشند.منبع: فارس

انتهای پیام/