به گزارش صبح توس؛ محسن نصرپور در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی استان به تشریح برنامه های نوروزی این مرکز پرداخت و با اشاره به این که استان خراسان رضوی در ایام نوروز میزبان حدود هفت میلیون نفر زائر و مسافر از ایران و سایر نقاط دنیا است، گفت: همه رسانه ها و به ویژه رسانه استانی باید همراه با مردم، زائران و مسافران باشند.

 

وی افزود: در پایان دهه پیشرفت و عدالت وظیفه سنگینی در زمینه ترویج و تبیین و تحکیم افق علمی کشور، افق های امنیتی و دفاعی، کمک به برقراری امنیت اجتماعی، همکاری در راستای کنترل آسیب های اجتماعی، دشمن شناسی و پدافند غیرعامل بر دوش رسانه های گروهی وجود دارد.

 

نصرپور با اشاره به این که صدا و سیمای استان خراسان رضوی، تنها استانی است که پنج رادیو در اختیار دارد، تأکید کرد: به دلیل بالا بودن تراز فنی، تنها مرکز استانی هستیم که جزء اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی هستیم.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در ادامه به تشریح برنامه های نوروزی این مرکز پرداخت و گفت: در حوزه صدای خراسان رضوی، برنامه صبحگاهی "روز شیرین، نوروز شیرین"، برنامه نیمروزی "صدای زائر"، برنامه عصرگاهی "صد سال به این سالها" و برنامه شبانگاهی "شبهای نوروز" و مسابقه رادیویی "هفت سین" برای مخاطبان پخش می شود.

 

وی افزود: در حوزه سیما نیز علاوه بر ویژه برنامه تحویل سال که برای شبکه استانی و تعدادی از شبکه های سراسری تولید و پخش می شود، مجموعه طنز "جدی نگیرید"، برنامه "نوبرانه" برای معرفی سوغات و مناطق گردشگری شهرستان های استان خراسان رضوی، برنامه زنده "بهار فیروزه ای"، برنامه صبحگاهی "روز نو، نوروز"، مستند ویژه شهدا، برنامه "آبنبات چوبی" برای گروه سنی کودک و نوجوان، برنامه "معرکه" ویژه نسل جوان، برنامه "در مسیر خانواده" ویژه خانواده ها و برنامه "عیدانه" برای معرفی روستاهای استان نیز برای این ایام در نظر گرفته شده است.


نصرپور خاطرنشان کرد: پخش مستندهای تولیدی دو سال گذشته مرکز استان، برنامه های مناسبتی در ایام نوروز، برنامه روزانه ویژه راهیان نور، مجموعه "خانواده خراسانی" معرفی شهرستان های استان، بازپخش مجموعه طنز "ماجراهای آقای سیبچه"، پخش سریال "لژیونر" و مستندهای تأمینی، فیلم های سینمایی تأمینی و جشنواره انیمیشن تولیدی مرکز، از دیگر برنامه های تولیدی این مرکز در ایام نوروز است.

 

وی در ادامه گفت: فیلم های سینمایی فاخر "اشنوگل" و "سفر سهراب" نیز که سال گذشته در مرکز استان تولید شده است، که در ایام نوروز و از شبکه استنانی به نمایش در می آید.

 

نصرپور تأکید کرد: علاوه بر این، در بخش برون مرزی نیز برنامه های ویژه نوروزی رادیو دری، رادیو تاجیک و رادیو ازبک برای مخاطبان پخش خواهد شد.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در ادامه از ساخت چهار فیلم و سه سریال توسط صدا و سیمای مرکز استان در سال آینده خبر داد و گفت: فیلم های "زندگی خصوصی لیلا"، "بازی نامه"، "انقلاب روی ربع اینچ" و تله فیلم "بیداری" و سریال های "خط وصل"، "جزیره ماهی" و "من انقلابم" سال آینده در این مرکز تولید خواهد شد.

 

وی افزود: مهرماه گذشته، پخش آزمایشی رادیو زیارت با گستره ملی آغاز شد و در حال حاضر، این رادیو از طریق گیرنده های دیجیتال در تمام کشور قابل دریافت است که در بهار سال آینده، پخش کشوری آن از طریق فرکانس FM نیز آغاز خواهد شد و این رادیو به صورت رسمی افتتاح می شود.

 

انتهای پیام/