به گزارش صبح توس؛ پیش از ظهر امروز جشن ستارگان در راستای تجلیل از رتبه های برتر کنکور 96 بجستان در محل سالن یاقوت بجستان برگزار شد در این مراسم که با حضور تعدادی از دانش آموزان که در سال گذشته تحصیلی با کسب رتبه های برتر، افتخاری برای خود و شهرستان کسب کرده بودند در پایان این مراسم با اهدای لوح و تندیسی مورد تجلیل قرار گرفتند.

حسن عزیزی، رئیس آموزش و پرورش بجستان در ابتدای این مراسم و بعد از بیان خیرمقدم به تعریف و تمجید از مدیران و معلمین آموزش و پرورش پرداخت و به آمار و ارقام اشاره کرد و از آموزش و پرورش شهرستان بجستان به عنوان نمونه های استانی یاد کرد  و تحقق این نمونه بودند را حاصل یک چهار ضلعی دانست که مربیان، دانش آموزان، خانواده های دانش آموزان و مدیران مدارس است.

 

عزیزی در ادامه به تجهیزات مدارس پرداخت و ابراز کرد: 140 کلاس درس در شهرستان مجهز به سیستم دیتا است و این زمینه ای شده است تا چالش‌های تکنولوژی نوین در مدارس بجستان به حداقل برسد.

 

رضا صابری تولایی، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم ضمن پرداختن به ظرفیت دانش آموزان بجستان، اظهار کرد: دانش آموزان بجستانی نشان داده اند که این ظرفیت را دارند تا بتوانند بیش از یک رتبه تک رقمی کنکور را از خودشان کنند.

 

وی در ادامه به آسیب های پیش روی سیستم آموزشی پرداخت و ابراز کرد: در سیستم آموزشی یک آسیب عمده وجود دارد و آن مدرک گرایی است و بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به بالاترین درجات علمی میرسند و متاسفانه چون مهارتی کسب نکردند عملا کاربرد چندانی ندارم، جامعه امروز قبل از اینکه به مدرک و آموزش نیاز داشته باشد به مهارت نیاز دارد.

حسین ابراهیمی، فرماندار بجستان نیز سخنران دیگر این مراسم بود که در ابتدای صحبت های خود به ظرفیت نیروی انسانی بجستان پرداخت و این شهرستان را موفق در حوزه آموزش معرفی و اشاره ای به نبود برخی امکانات در این شهرستان کرد و از آن طرف به موفقیت های دانش آمورزان این شهرستان در سالهای گذشته پرداخت.

 

در پایان این مراسم از 95 نفر از دانش آموزان دیروز و دانشجویان امروز که موفق به قبولی در کنکور شده بودند تقدیر شدند، از  این تعداد 24 نفر حائز رتیه زیر دو هزار در کنکور شده بودند به صورت ویژه با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

انتهای پیام/