حجت الاسلام علی ناهیدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به فعالیت های آستان قدس در دو سال گذشته، اظهار کرد: تشکیلات گسترده ای در آستان قدس وجود دارد و تا بخش های مختلف توسط مدیریت جدید به روز شود و رویکرد گذشته آستان قدس از اقتصادی به سمت برنامه های فرهنگی و محرومیت زدایی کشیده شود زمان‌بر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی همان تاثیری که در شرکت های دولتی و خصوصی داشته در تشکیلات آستان قدس نیز داشته است، خاطرنشان کرد: رکود و کمبود تولید برخی از کارخانه جات آستان قدس به واسطه تحریم ها است.

 

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: در حوزه محرومیت زدایی برای اولین بار کمیته ای با عضویت آستان قدس، سپاه و کمیته امداد تشکیل و به شهرستان های مختلف اعتبارات خوبی از طریق آستان قدس داده شد و نیازمندی ها توسط این کمیته رصد و تا مبلغ 20 میلیون تومان وام به نیازمندان اعطا می شود.

 

وی اذعان کرد: ارزاق، کارت هدیه، کمک های درمانی، جهیزیه و موارد زیاد دیگری در راستای کمک به محرومان توسط آستان قدس پرداخت شده است، ولی برنامه آستان قدس بر تبلیغات زیاد و خودنمایی نیست.

 

حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه آستان توجه ویژه ای به زائران و محرومان داشته و حرکت های خوبی در این راستا صورت گرفته است، عنوان کرد: بیش از 20 هزار نفر از خراسان که تاکنون به زیارت علی بن موسی رضا نرفته بودند یا زمان طولانی از سفر آنها گذشته است به مشهد مقدس اعزام شدند و مهمان حضرت بودند.

 

ویدر پایان خاطر نشان کرد: 13 هزار برنامه فرهنگی در ایام نوروز توسط آستان قدس انجام می گیرد که قابل توجه است.

انتهای پیام/