به گزارش صبح توس؛ "وحید برکچی" با اعلام ایجاد ۳۰ هزار جای پارک موقت در هسته مرکزی مشهد در ایام نوروز گفت: این کار، با هماهنگی شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و بخش خصوصی انجام می شود. وی افزود: شهروندان و زائران با استفاده از یک اپلیکیشن که برای این کار طراحی شده است، می توانند جای پارک مناسب را شناسایی کرده و از آن استفاده کنند.

برکچی با اشاره به این که روزانه یک میلیون نفر مسافر از با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی اتوبوس در شهر تردد می کنند، خاطرنشان کرد: برای استفاده بهتر مردم از خدمات اتوبوسرانی، از ۱۶ اسفندماه تا پایان شهریورماه سال آینده، مدت خدمات رسانی سازمان اتوبوسرانی، یک ساعت افزایش می یابد و خدمات آن در فاصله زمانی ۶ صبح تا ۲۱:۳۰ انجام می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد  در ادامه به دیگر برنامه های ویژه نوروزی که توسط این معاونت پیش بینی شده است، اشاره کرد و افزود: برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان و زائران، در محل خیابان فردوسی، ۴ هکتار فضا با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو جهت پارک سوار در نظر گرفته شده است. برکچی خاطرنشان کرد: در روزهای اول و سیزدهم فروردین ماه، ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به صورت ویژه خدمات خود را ارائه خواهد کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد درباره ساعت کاری خطوط قطار شهری مشهد در ایام نوروز نیز گفت: خط یک قطار شهری مشهد از ساعت ۶ تا ۲۳ و خط ۲ از ساعت ۶ تا ۱۵ خدمات خود را ارائه خواهد کرد.
برکچی در ادامه افزود: در ایام نوروز امسال، تعداد ۱۰۰ دستگاه خودرو ون به جابجایی مسافران در سطح شهر کمک خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: برای تسهیل در استفاده مردم از خدمات تاکسیرانی نیز قرار است قابلیت پرداخت هزینه با کارت بانکی برای مسافران فراهم شود.
برکچی افزود: در پایانه مسافربری امام رضا (ع) یک سکو تلسکوپ تعبیه شده است تا مسافران به وسیله آن بتوانند نقاط دوردست شهر را مشاهده کنند. وی در ادامه گفت: همچنین در این پایانه، بسته های اطلاع رسانی و هدایا نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: برای زیباسازی معابر، خطوط عابر که نیاز به خط کشی مجدد دارد، شناسایی شده و تا پایان سال، نسبت به رنگ آمیزی مجدد آن اقدام می شود. برکچی با تاکید بر حفظ طرح ترافیک در هسته مرکزی شهر، افزود: قرار است در سال آینده، محدوده طرح ترافیک افزایش پیدا کند.
در پایان نشست خبری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، از کتاب "پارکبان" که جهت آموزش مبانی مورد نیاز به پارکبان ها تهیه شده است، رونمایی شد.

انتهای پیام/