به گزارش صبح توس؛ احمد طیبی امام جمعه شهرستان رشتخوار ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این مراسم معنوی، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را هم ثواب با اجر شهادت عنوان کرد و گفت: با خدا معامله کردن یک افتخار بزرگ است که خانواده های شهدا این افتخارالهی را کسب کرده اند.

 

حجت الاسلام طیبی درادامه و درجمع مادران شهدا گفت: شما مادران شهدا مورد تکریم هستید و پاسداشت و تکریم جایگاه شهدا از دیون جامعه اسلامی به شمار می رود.

 

 وی معرفت و بصیرت را ویژگی بارز شهدا عنوان کرد و افزود: دربخش عمده ای از وصایای شهدا موضوع ولایت فقیه به خوبی قابل لمس است که این نشان از کمال معرفت شهید و خانواده وی دارد.

طیبی در ادامه به نقش کلیدی مادر در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از عواملی که امروزه جامعه ما را تهدید می کند، این است که دشمنان در صدد کمرنگ کردن نقش خانواده و مادر می باشند.

 

 وی تلاش دشمنان را برای گرفتن فضای عفت، حیا و پاکدامنی از جامعه وخانواده، یک تهدید و نگرانی دانست که باید مورد توجه جدی مسئولین قرار بگیرد.

 

در ادامه خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار ضمن تقدیر و تشکر از مجریان این همایش باشکوه، گفت: هر چه داریم از شهدا داریم و افتخاری بزرگی برای ما ایرانیان و خصوصا خانواده های محترم شهداست، که در نظام مقدس جمهوری اسلامی که به برکت خون شهدا به دست آمده، زندگی می کنیم.

 

خالقداد عرب ضمن بیان این موضوع که برگزاری این گونه همایش ها باهدف تکریم شهدا و تجدید عهد با آرمان های امام شهدا و شهدای عزیز می باشد، افزود: این انقلاب اسلامی ثمره رنج هایی است که سال های متعدد معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و یاران امام تحمل کرده اند و ثمره خون شهدای جنگ تحمیلی، نیروی انتظامی، شهدای مدافع حرم و بسیاری از دلاور مردان راه خدا بوده است و امروز این اقتدار و امنیت که داریم در گرو خون پاک این شهیدان بوده و همه ما در مقابل آن مسئولیت داریم.

 

عرب در پایان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع مادران شهدا گفت: خوشا به حال شما مادران شهدا که چنین فرزندانی را پرورش دادید، و رسالت ما بعد از شهدایی که رفتند تا ایران مدینه فاضله بشود، بسیار سنگین می باشد.

 

مدیر آموزش وپرورش شهرستان رشتخوار در حاشیه این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان و گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا، گفت: شهیدان، والا مقامانی هستند که به کمال رسیده اند و بشریت باید راه کمال را در راه شهیدان جستجو کنند.

 

وی افزود: وقتی صحبت از کمال می شود باید الگو به معنی واقعی کمال یافته باشد یعنی کمال در همه جنبه های معنوی، شهیدان در واقع کمال یافتگان معنوی هستند و لذا باید تلاش، کوشش، مسئولیت پذیری و فرصت تفکر و زندگی بر مدار شهدا قرار گیرد.

 

محمد قاسم پور خانواده شهدا را نیز الگوهای زیبای صبر و استقامت و بلند همتی نامید و آنها را سرمایه های بی بدیل کشور دانست، و یادآور شد:  والدین شهدا اسناد محکم نظام میهن اسلامی و یادگاران عرصه ایثار، مقاومت وشهادت هستند.

 

قاسم پور در ادامه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امروزه به شدت مورد نیاز می باشد و باید این فرهنگ سازی به صورت ویژه در مدارس مورد توجه قرار گیرد و در همین راستا کمیته های شهید پژوهی در مدارس شهرستان تشکیل شده است تا دانش آموزان با راهنمایی مربیان در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت و زندگی نامه شهدا، والدین شهدا، مصاحبه با والدین شهدا و... به پژوهش بپردازند.

 

وی در پایان گفت که در نظر داریم آثار برتر شهید پژوهی مدارس ضمن جمع آوری در قالب یک مجموعه تدوین گردد.

 

لازم به ذکر است در پایان مراسم از مادران شهدا شهرستان به همت کمیته شهید پژوهی آموزش وپرورش شهرستان و بنیاد شهید وامورایثارگران با اهداء تندیس این همایش  تجلیل شد.


انتهای پیام/