به گزارش صبح توس؛ صبح امروز طی مراسمی در آموزشگاه شهید حسینی روستای زین آباد با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش،جمعی از مسئولان و معتمدین از دو معلم آقایان کاظم جهانی و رضا کوهکن تجلیل به عمل آمد.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجستان ضمن تشکر از همراهی حاضرین، از  تلاش های این دو معلم که با وجود مشکلات جسمی و بیماری حین اینکه در استراحت مطلق پزشکی قرار داشته در کلاس درس حاضر می‌شوند را مورد ستایش قرار داد و عنوان کرد: در طول سال‌های گذشته معلمان بسیاری بودند که بدون هیچ چشم‌ داشتی در سخت‌ ترین و دشوارترین لحظات، آفریننده باشکوه‌ ترین جلوه‌ های معلمی شدند اما ارزش این فداکاری خالصانه و از خود گذشتن که بسترساز تربیت واقعی و ترویج روحیه عشق و ایثار در دانش آموزان شده با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست.

حسن عزیزی تصریح کرد: مادامی که دانش آموزان معلم خود را این چنین سرسپرده به حرفه و عاشق می بینند فرمان بردار و تابع او می گردند. آنان معلم خود را لحظه به لحظه نظاره کرده، الگو می پذیرند. از او انسانیت، نوع دوستی و مروت که هدف اصلی آموزش،پرورش و تربیت اسلامی است را یاد می گیرند.

حسین ابراهیمی، فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بجستان، نیز ضمن عرض خدا قوت و آرزوی بهبود و سلامتی برای این دو معلم اسوه کار آنان را تحسین برانگیز خواند و اظهار کرد: یقینا دانش آموزان قدردان زحمات معلمان بزرگوارشان هستند و نیز با مشاهده این رفتار ها از سوی معلمانشان ضمن الگو پذیری از آنان، قدرشناس تربیت شده و در کسب درجات علمی تلاش خواهند کرد.

مدیر آموزش و پرورش بجستان در پایان ضمن تجلیل و اهدا لوح تقدیر افزود: در وصف منزلت این عمل و مقام ارزشمند این چنین معلمان، واژه یا لقب معلم فداکار بسیار ناچیز و کوچک است، باشد که با دعای خیر دانش آموزان خداوند سبحان در جهت بازگشت سلامتی کامل عنایت خویش را شامل حال این عزیزان نماید.

گفتنی است که حتی در حین مداوا فرایند آموزشی دانش آموزان متوقف نشده و معلمان از طریق تماس تلفنی به وضعیت آموزشی دانش آموزان رسیدگی کرده اند؛ اکنون حال این دو معلم با پشت سر گذاشتن عمل های جراحی مساعد است. در پایان نیز آقایان جهانی و کوهکن با دریافت تقدیرنامه از سوی ابراهیمی رئیس شورای آموزش و پرورش و حسن عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجستان تجلیل و به عنوان "معلم فداکار بجستانی" معرفی شدند.

 

انتهای پیام/