به گزارش صبح توس؛ محمدرحیم نوروزیان ظهر امروز در یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در مکان فرمانداری اظهار داشت: طبق بررسی‌ها و قانون تعیین شده، تمام دستگاه‌هایی که با امر گردش مالی رو به رو هستند باید حداقل سالی یکبار مورد بازرسی قرار گیرند.

فرماندار شهرستان مشهد با بیان این که همه ما با مشکلات اداری مواجه هستیم ادامه داد: پیشنهاد دادیم قوانینی که هر مدیر و سازمان موظف به رعایت کردن است به صورت جزوه و مکتوب چاپ شده و در اختیار مدیران قرار گیرد تا از اشتباهات سهوی جلوگیری شود.ما کاملاً به این موضوع واقفیم که متاسفانه سیستم‌مان استاندارد نیست و گاهی افرادی به مدیریت می‌رسند که آموزش‌های لازم را ندیده‌اند.

نوروزیان با بیان این که از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما اقدامات اطلاع رسانی لازم در مورد چهارشنبه آخر سال انجام شده یادآور شد: در شورای تامین استان دستورالعمل‌های لازم تعیین شده تا در این روز دستگاه‌ها هوشیاری مضاعفی داشته باشند و به دلیل کم توجهی آسیبی به اموال عمومی وارد نشود.

وی گفت: سالانه زائران زیادی با هدف زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم وارد شهر مشهد می‌شوند و برای خدمات رسانی بهتر به این مجاوران تمام سازمان‌های مربوطه باید به صورت 24 ساعت فعال باشند. از نیروهای انتظامی خواهشمندیم در این ایام نسبت به ایجاد امنیت و نظم در مسیرهای تردد مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و دستگاه‌هایی که متولی رصد بازار هستند با فعالیت تمام وقت خود کیفیت و بهداشت کالاها را بازرسی کنند.

نوروزیان اظهار داشت: تامین امکانات لازم در اماکن بین راهی و فعالیت پایگاه‌های امداد و نجات از جمله دیگر بخش‌هایی است که باید برای استقبال از زائران فعالیت پررنگی داشته باشند.

فرماندار مشهد با اعلام این که هر سال ورودی زائران به مشهد الرضا افزایش می‌یابد بیان کرد:متاسفانه بخش عمده‌ای از زیرساخت‌ها دچار مشکل است که باید مدیریت شود.از تمامی دستگاه‌ها انتظار داریم برنامه‌های فرهنگی در ایام عید داشته باشند و محور عملکرد خود را تکریم ارباب رجوع قرار دهند.

وی افزود: با توجه به شرایط شهر مشهد هیچ مدیری تعطیلی ندارد و تمام وقت باید پاسخگو باشد، از نظر ما مرخصی مدیران در ایام عید قابل قبول نیست و آمادگی سازمان‌ها در عید نوروز باید افزایش یابد، کما اینکه بناست فرمانداری و استانداری در روزهای تعطیل از ارگان‌ها و سازمان‌ها سرکشی کند.

انتهای پیام/