هوشنگ کیانی فرمانده انتظامی تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح مجموعه فعالیت های پلیس در سال جاری گفت: پلیس تمام تلاش خود را می کند تا مردم احساس امنیت داشته باشند و این یک خواسته عمومی بوده و همه دستگاه ها و افراد باید پای کار بیایند و بر هم زندگان آرامش جامعه بدانند خط قرمز پلیس هنجار شکنی است.

کیانی افزود: مقوله امنیت بدون حضور جدی مردم به صورت صد در صدی قابل اجرا نیست و آنان قاضی های خوبی درحوزه امنیت هستند و در ایجاد امنیت و فرهنگ سازی همراه پلیس هستند.

وی با اشاره به حق و حقوق مردم تصریح کرد: پلیس در برنامه های اجتماعی در کنار مردم است و به حقوق شهروندی آنان احترام می گذارد؛ اما هر کجا هنجار شکنی باشد برخورد قانونی انجام می شود.

فرمانده انتظامی تربت جام با اشاره به دستگیری مزاحم ها خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۳۹ نفر از افرادی که برای شهروندان ایجاد مزاحمت داشتند به نیروی انتظامی هدایت و پس از ارشادات لازم و اخذ تعهدنامه آزاد شدند که این عمل تاثیر زیادی در تغییر رفتار مزاحمین داشته است.

کیانی با اشاره به نظارت نیروی انتظامی از صنوف و ورودی های کالا به شهرستان ابراز داشت: در بازدیهای میدانی از اصناف و کنترل ورودی های شهرستان بیش از ۱۰۰میلیون ریال کالای قاچاق کشف ۷۸ صنف متخلف پلمپ و ۱۳۰مورد با دریافت تعهد نامه به فعالیت خود ادامه دادند.

وی با اشاره به همکاری نیروی انتظامی با مردم عنوان کرد: یرای ایجاد کسب و کار در سال جاری بیش از ۹۰۰ مجوز پروانه کسب و کار صادر و در  خصوص مجوز رانندگی هزار و ۵۳۷ گواهینامه صادر و تعداد هفت هزار و ۷۵۰  تعویض شده است.

فرمانده انتظامی تربت جام با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروزی گفت:شهروندان برای ایام تعطیلات نوروز توصیه های پلیس را جدی بگیرند تا دچار مشکلی نشوند و برای آنکه منازلشان مورد سرقت واقع نشود ابراز حفاظتی را چک و به صورت نوبتی از منازل خارج و یا به همسایه و اقوام بسپارند.

کیانی با اشاره به نظارت و حضور نیروهای کلانتری در ایام نوروز ابراز داشت: جابجایی اثاث منزل در تعطیلات نوروز ممنوع است و در صورت اجبار با هماهنگی مامورین انجام می شود.

وی با اشاره به اعتراض مردم در ایجاد سرعت گیر و غیر استاندارد بودن آنها بیان داشت: نیروی انتطامی تنها مقام تصمیم گیرنده سرعت گیرها نیست و این تصمیم ها در شورای ترافیک مطرح می شود و اگر احساس شود در جایی به ضرر مردم است جمع آوری خواهد شد، اما متاسفانه فرهنگ رانندگی در تربت جام پایین است و باید متولیان فرهنگی پای کار باشند.

انتهای پیام/