به گزارش صبح توس؛ محمد حسن زاده دوشنبه شب در گردهمایی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های تربت حیدریه، زاوه، مه ولات، خواف و رشتخوار افزود: اهمیت این موضوع بیشتر بواسطه کارکرد مساجد در طول تاریخ ایران است زیرا مسجد از دیرباز علاوه بر محلی برای عبادت، مکانی برای تبادل فکر و اندیشه بوده و هست.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد، قطب اصلی اخلاق و فرهنگی دینی هستند. 


وی با بیان اینکه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد تنها با عشق و علاقه کار می کنند و در این حوزه خبری از اعتبارات دولتی نیست، گفت: با این حال پیشنهاد من آن است که برای سال آینده برپایی دو جشنواره سرود و دل نوشته ها را در دستور کار خود قرار بدهید.


مسوول دبیرخانه کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجدشهرستان تربت حیدریه نیز گفت: امروز شبکه عظیم کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کشور، یکی از وسیع ‌ترین و مؤثرترین مراکز فرهنگی نظام اسلامی به شمار می‌ رود که مامن و میعادگاه حضور جوانان در فعالیت‌ های فرهنگی، هنری و مذهبی است.


حسین طاهری افزود: یکی از اهداف بلند تأسیس این کانون ‌ها مبارزه و مقابله با تهدیدات فرهنگی، دینی و تهاجم فرهنگی دشمنان علیه ارزش‌ ها و باورهای جامعه و به ‌ویژه نسل جوان بوده است که تاکنون نیز بعد از 25 سال از تأسیس این مراکز فرهنگی، وظیفه خود را به خوبی ایفا کرده اند.


وی همچنین گفت: اکنون 124 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و شهری این شهرستان فعالیت دارند که از میزان بیش از 70 درصد در مساجد مناطق روستایی پذیرای جوانان هستند.


ستاد کانون ‌های مساجد کشور بر اساس مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1371 راه‌اندازی شده است.

 

انتهای پیام/