به گزارش صبح توس؛ علی لاریجانی عصر امروز در جلسه شورای اداری قوچان با انتقاد از وضعیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اظهارکرد: صادرات، مهمترین عامل اصلی رونق اقتصادی کشور است و تا زمانی که شاهد توسعه صادرات در کشور نباشیم نمی توانیم انتظار حل مشکل اشتغال را داشته باشیم.

 

وی افزایش صادرات را محصول و تلفیقی از هنر و مدیریت دانست و ادامه داد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف سرمایه گذاری و افزایش صادرات ایجاد و تصویب شده اند؛ اما در حال حاضر این مناطق از اهداف اصلی خود دور و بیشتر به معبری برای افزایش واردات تبدیل شده اند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کشور به گونه ای بوده که ضروریست تمام مسئولین و مردم در مسیر توسعه و آبادانی کشور گام بردارند، ادامه داد: علی رغم شیطنت برخی افراد در داخل و خارج از کشور و حتی برخی حکام عربی در منطقه، امنیت خوبی در کشور حکم فرماست.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دلیل اظهار نظرهای نسنجیده برخی حکام عرب حاشیه خلیج فارس، همچنین فریادها و غرش های ظاهری برخی کشورهای غربی دچار آشفتگی در منطقه شده ایم؛ اما خوشبختانه با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) شاهد همگرایی قوا و وحدت مسئولین در زمینه رشد و توسعه کشور هستیم.

 

لاریجانی با بیان اینکه مشکل اشتغال کشور با گفتن حل نمی شود، بلکه می بایست زیرساخت ها را فراهم کرد، گفت: متاسفانه سیستم اداری کشور فرتوت است و می بایست از ظرفیت های موجود به صورت حداکثری استفاده کرد.

 

وی با بیان اینکه نرخ 19 درصدی بیکاری در قوچان قابل تامل است و می بایست بیش از گذشته در این شهرستان کار کرد، بیان داشت: موضوع منطقه ویژه اقتصادی قوچان به زودی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و با توجه به درخواست مسئولین شهرستانی برای پیگیری احداث پتروشیمی، چنانچه موضوع تامین خوراک، آب و سرمایه گذاری بخش خصوصی حل شود بنده نیز این مساله را از طریق وزارت نفت پیگیری خواهم کرد.

 

انتهای پیام/